Zimní pečený čaj

100%

Příprava

5 min

Vaření

35 min

Hlasuj

Ingredience

  • 1 ananas
  • 3-4 pomeranče
  • 2 citrony
  • kousek (dle chuti) zázvoru
  • 6 kávových lžiček skořicového cukru (domácího)

Prudkého ochlazení si musel povšimnout snad už každý. V těchto dnech je tedy potřeba se prohřát i zevnitř, k čemuž jsou výborné čaje a teplé nápoje (pozor, ne příliš horké!). My jsme už před hodně dlouhou dobou podlehli pečeným čajům, které jsou úžasné v tom, že během léta můžete zpracovat velkou úrodu ovoce. Teď v zimě si ale doma můžete připravit i zimní verzi.

Jinak víte co na těchto čajích mám nejraději? Když vypiji čaj a můžu sníst to teplé ovoce, které zůstalo dole. Žádný odpad.

Postup:

Ovoce si očistíme, oloupeme a nakrájíme na kostičky. Posypeme cukrem, promícháme a dáme péct do předem vyhřáté trouby na 180 °C.

Vzhledem k tomu, že je zázvor velice výrazný a silný, tak jsem pekla ovoce ve dvou zapékacích miskách s tím, že do jedné jsem dala zázvoru jen minimum (tato verze je vhodná pro děti) a do druhé si zázvoru dopřála.

Po upečení přendáme do sklenic. Pokud chceme čaj uchovat déle, zvolíme menší skleničky, uzavřeme je a otočíme přes noc dnem vzhůru. Osobně si ale myslím, že čaj zmizí vždy hodně rychle.

Podávání: dáme pár lžiček čaje do sklenice nebo hrnku a zalijeme horkou vodou.

ovoce-recept-deti peceny-caj-citrusy peceny-caj-zazvor peceny-caj-recept

 

Recept od

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/43643/virtual/www/domains/receptydetem.cz/wp-content/themes/recipes/single-recipe.php on line 128
100 0 100 3
-->