Gabi

Pokrmy je potřeba připravovat s láskou jak k samotným surovinám, tak s láskou k lidem, kteří budou jídlo jíst.

Není třeba trávit v kuchyni dvojnásobek času. Vařte jídla pro děti tak, aby chutnala i vám. 

Jmenuji se Gabriela, přátelé mi říkají Gábi a tyto dvě hlavní myšlenky nejvíce vystihují můj blog s recepty, který píšu už víc jak 10 let. Je to takové moje čtvrté dítě a už dávno to není jen o receptech pro děti.

Vesnice – sezónnost – lokálnost – kvalita

Mám to štěstí, že bydlím na vesnici a mám k dispozici spoustu domácích surovin, ať už se jedná o maso, vajíčka, zeleninu či ovoce. V letním období projdu zahradu, otrhám co zrovna zraje, a podle toho vařím. Celkově dávám přednost regionálním a sezónním surovinám, protože v tom vidím smysl. A přesně tato lokálnost a sezónnost se projevuje v mých receptech.

Díky tomu, že u nás v rodině nikdo netrpí žádnou potravinovou alergií, tak vařím ze všeho, co je dostupné. V ničem nás nějak neomezuji, jen na kvalitě si dávám záležet.

kucharka-pro-detidomaci-vajicka

Rodina a přátelé

Jeden z hlavním důvodů, proč mi dává smysl trávit v kuchyni klidně i hodiny. Když se pak všichni sejdou u  stolu a vychutnávají si dobré jídlo, je to pro mě ta nejlepší odměna…

A právě kvůli dětem jsem začala vařit. Nikdy dřív mě nenapadlo, že v kuchyni vykouzlím něco víc, než jen špagety na XY způsobů. A stejně jako rostly děti, tak se mění moje recepty. Dnes už tu najdete převážně takové recepty, které jsou vhodné pro celou rodinu.

Máma – manželka – kamarádka – a?

Nejsem jen blogerka. Jsem hlavně máma tří úžasných dětí, žena skvělého muže, dcera milujících rodičů a kamarádka všech těch, kterých si vážím. Blog mě neživí, abych si mohla dovolit sem psát jen to, co sama chci. Pracuji jako marketingový specialista a tou prací skutečně žiji. Fotím, spolupracuji s těmi, s kterými mi to dává smysl a píši i druhý blog o stavbě domu a bydlení.

K tomu všemu miluji dobré víno, kávu,  spánek, procházky, čerstvý vzduch po dešti, jaro, vůni nových knih, severské detektivky, Hercula Poirota, vůni mateřídoušky a fialek… a stejně tak miluji poctivost a férovost a jen tak se nevzdávám.

IMGL2281

Splněný sen? Kuchařka!

V listopadu 2017 se mi splnil jeden z mých snů – vyšla mi vlastní kuchařka Recepty dětem – Vařte pro děti tak, aby chutnalo i vám. Schovává se za ní téměř rok práce. Vznikla u nás doma, ateliérem mi byl náš dům a zahrada, všechno je skutečné a seskládané podle ročních období. Nejsou to jen recepty. Je to můj příběh.

A co bude dál?

Kdo ví… Třeba si splním další velký sen v podobě rodinného bistra… Kdo ví?

IMGL0195

IMGL0026

Máte chuť mi něco napsat? Piště zde na blogu, zprávy a komentáře na mém facebookovém profilu nebo mi svoji představu hoďte do mailu.

Veškeré recepty si sestavuji dle našich zvyklostí a chutí. Tak jak rostou děti, recepty se mění. Nově jsem přidala na blog kategorii Pro dospělé – v ní najdete recepty určené čistě dospělým, proto se nedivte, že je tam použité třeba chilli. Vždy zvažte, zda jsou dané ingredience a jídla vhodná i pro vás (s ohledem například na alergie v rodině)!

Zajímá vás, jak se dívám na spolupráci s firmami? Odpověď najdete v mém článku.

kucharka-autorka-webu2 kucharka-zena-recepty4

rodinne-fotky

autorka-blogu