Zdravý pohár

100%

Porcí

4

Příprava

10 min

Hlasuj

Ingredience

  • 250 g tvarohu
  • 150 g bílého jogurtu
  • 5 polévkových lžic pohankových vloček
  • 3 kávové lžičky skořicového cukru (domácího)
  • ovoce dle sezony
  • mandlové lupínky

Mamiii, prosííím, udělej mi pohár. Kdo by to neznal. Zrovna včera jsem tak přemýšlela nad tím, jaký pohár udělat, aby byl “zdravější” a hlavně abych na něj měla vše doma. Dá se tedy říct, že je to takový “co dům dal pohár” 🙂 Ale výsledek byl výborný.

Jinak pokud třeba potřebujete svačinu do školy pro děti nebo i pro sebe do práce, stačí dát do misky s uzávěrem a máte hotovo.

Příprava poháru s ovocem

Tvaroh s jogurtem smícháme. Přisypeme pohankové vločky, skořicový cukr (pokud máme domácí, pak je to ideální volba – jak na domácí skořicový cukr) a vše promícháme.

Připravíme si ovoce, které nakrájíme na malé kousky – v zimě volíme jablka/hrušky nebo kompotované broskve/meruňky. V létě použijeme jednoznačně čerstvé ovoce.

Nandáme do misky tvarohovou směs – ovoce – směs – posypeme mandlovými lupínky. Pořadí plnění můžeme měnit.

Před podáváním necháme alespoň 10 minut uležet, aby vločky pěkně změkly.

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu).

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

pohar-vlocky-recept deti-pohar-recept zdravy-pohar

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
100 0 100
-->