spaldovy-kolac-s-merunkami

Meruňkový koláč

100%

Porcí

10

Příprava

12 min

Vaření

35 min

Hlasuj

Ingredience

  • 1 a 1/2 hrnku (1 hrnek - 400 ml) špaldové mouky hladce mleté
  • 1/2 hrnku hladké mouky
  • 1 kypřící prášek bez fosfátů
  • 125 g másla
  • 4 vejce
  • 3/4 hrnku mléka
  • 7 zarovnaných polévkových lžic javorového sirupu
  • 400 g tvarohu ve vaničce
  • meruňky
  • vločky (žitné), špaldová mouka, máslo - poprášení

Co by bylo léto bez meruňkového koláče?!

Miluji léto. Jeho vůni, čerstvé ovoce a zeleninu a třeba také to, když jdu ráno do práce a zrovna zalévají záhony v parku, takže je ve vzduchu cítit taková ta letní svěžest, která mi svým způsobem připomíná moře. A k létu jednoznačně patří ovocné bublaniny, knedlíky, koláče a zmrzliny. Bez nich by to nešlo.

Upečte si koláč s meruňkami

Jako první smícháme ve větší míse špaldovou mouku, hladkou mouku a kypřící prášek. Pak postupně přidáváme rozpuštěné máslo, vejce, mléko a javorový sirup. Vše důkladně promícháme, aby vzniklo hladké těsto.

Na plech dáme pečící papír, nebo ho pomažeme tukem a vysypeme moukou a rozvrstvíme těsto.

V míse pak rozmixujeme 8 meruněk a smícháme vařečkou s tvarohem. Tuto směs rozvrstvíme na těsto.

Jako poslední umyjeme další meruňky, vypeckujeme je a rovnoměrně rozvrstvíme po plechu (já použila vysoký plech 24 × 34 cm).

Aby vše krásně křupalo, tak je posypeme lehce vločkami (ovesné/špaldové/žitné), špaldovou moukou a přidáme ze 4 tenké plátky másla. Vrstva musí být jen teňoučká.

Pečeme v předem vyhřáté troubě na 200 °C po dobu zhruba 35 minut. Po vytažení necháme úplně vychladnout, aby se koláč dobře krájel.

 

 

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu) – přihlášením dáváte souhlas s odběrem novinek z blogu Recepty dětem.

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

Už jste viděli kuchařku RECEPTY DĚTEM – Vařte pro děti tak, aby chutnalo o vám? Pokud ne, tak mrkněte ♥ Najdete v ní 86 nových receptů, které jinde nenajdete a celkem se můžete těšit na 103 receptů pro celou rodinu ♥

Ještě mě nesledujete na Facebooku a Instagramu? Tak to honem napravte :-) Nic vám pak neuteče.

meruňkový koláč kolac-s-merunkami merunkovy-kolac merunkovy-kolac-recept spaldovy-kolac-s-merunkami

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
100 0 100 5