Ořechové kuličky

100%

Porcí

20

Vaření

15 min

Hlasuj

Ingredience

  • 130 g žitné celozrnné mouky
  • 100 g namletých vlašských ořechů
  • špetka soli
  • 110 g změklého másla
  • 30 g cukru krupice
  • Moučkový cukr + domácí vanilkový

Tento recept jsem dostala od jedné kamarádky a psala, že ho nutně musím vyzkoušet. No dobrá, tak jsem ho tedy vyzkoušela. Chuťově jsou kuličky, které sice nevypadají jako kuličky moc dobré. Zvláštní je, že je v receptu na cukroví celkem dost soli, takže pokud jste zvyklí spíše na klasiku, raději dejte jen špetku. Plus jsem ještě změnila druh mouky a ubrala cukru, takže z původního receptu zbyl jen základ a postup, ale na to už jsou u mě všichni zvyklí.

Upečte si zdravější vánoční cukroví:

Mouku smícháme se solí a pomletými ořechy (ořechy nechejte rozmixované/pomleté tak, aby nebyly úplně na “mouku”).

Změklé máslo vyšleháme tyčovým mixérem s cukrem do hladkého krému a přimíchejte suchou směs. Těsto zpracujeme, chvíli to trvá, než se spojí máslo s moukou a ořechy. Přikryjeme a deáme na 30 minut do lednice.

Rozehřejeme troubu na 190 °C.

Po vytažení ještě chvíli hněteme a můžeme tvořit kuličky, které dáváme na plech s pečícím papírem. Pečeme zhruba 15 minut – kuličky se snažíme mít stejně velké.

Jakmile lehce vychladnou, můžeme je obalit v moučkovém cukru s trochou domácího vanilkového cukru, ale není to nutné.

Uchováváme v uzavřené krabici. Nejlepší jsou až druhý den.

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu).

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

vanocni-cukrovi-deti orechy-vanocni-cukrovi orechove-kulicky orechove-cukrovi-vanoce

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
100 0 100
-->