hořčicové sušenky krekry

Hořčicové sušenky

100%

Příprava

10 min

Vaření

12 min

Hlasuj

Ingredience

  • 150 g polohrubé mouky
  • 150 g špaldové mouky hladce mleté
  • 3/4 lžičky soli
  • 3 vejce
  • 110 g másla
  • 3 kávové lžičky plnotučné hořčice Boneco
  • 1 kávová lžička sušeného oregana

Blíží se konec roku a s ním i poslední recept ve spolupráci s Boneco. A jak jinak tento rok zakončit, než se slanou verzí sušenek, které se budou skvěle hodit na vánoční případně silvestrovský stůl. Každopádně je jasné, že se dají upéct kdykoliv během roku na nějakou oslavu, ale teď to všichni směřujeme k svátkům.

Když jsem doma nadhodila, že chci upéct hořčicové sušenky, tak si půlka osazenstva ťukala na čelo, ale pak jsem jim připomněla, že jsme jednou chutnali hořčicové brambůrky a byly výborné. Při vymýšlení receptu jsem navíc přidala sušené oregano, které sušenky nádherně provoní a hořčici vhodně doplňuje. Co se týče množství soli, tak pokud máte rádi méně slané věci jako já, tak bude stačit 1/2 lžičky soli a sušenky můžete při servírování doplnit o domácí paštiku.

Boneco má navíc v nabídce více druhů hořčice. Já zvolila klasickou plnotučnou hořčici, která letos vyhrála v D testu, ale jejich další varianta se zeleným pepřem by také nemusela být špatná. Jen by si tedy už nepochutnaly děti. Takže to už nechávám na vás, jestli chcete víc experimentovat.

Upečte si slané sušenky

Obě mouky smícháme se solí a sušeným oreganem. Přidáme vejce, změklé máslo a hořčici. Vše promícháme vařečkou, a pak vyklopíme na pomoučený vál a zhruba 3 minuty hněteme (případně pokud máme robota, tak to necháme na něm).

Těsto zabalíme do sáčku a dáme na 30 minut do lednice.

Předehřejeme si troubu na 200 °C, na plechy dáme pečící papír a jdeme vykrajovat.

Těsto si rozválíme na pomoučeném vále a libovolnými vykrajovátky vykrajujeme.

Pozn. my jsme zkusili i různá razítka – většina z nich prošla, ale některé sušenky se pak víc nafoukly.

Pečeme zhruba 12 minut a po vytažení z trouby necháme zcela vychladnout. Pak uskladníme v dobře těsnící nádobě.

 

Už jste viděli kuchařku RECEPTY DĚTEM – Vařte pro děti tak, aby chutnalo o vám? Pokud ne, tak mrkněte ♥ Najdete v ní 86 nových receptů, které jinde nenajdete a celkem se můžete těšit na 103 receptů pro celou rodinu ♥

Ještě mě nesledujete na Facebooku a Instagramu? Tak to honem napravte 🙂 Nic vám pak neuteče.

testo-na-slane-susenkyslane-susenky-receptslane těstosusenky pro dětirecepty pro dětislané sušenkyhořčicové sušenky krekryhorcice-recept silvestrovske-obcerstveni slane-krekry-recept slane-obcerstveni slane-vanocni-cukrovi vanocni-recepty zima

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
100 0 100