domácí malinová limonáda

Domácí malinová limonáda

70%

Příprava

10 min

Vaření

10 min

Hlasuj

Like 19

Ingredience

  • 1 kg malin (mražených)
  • 2 květy levandule
  • voda
  • 100 g třtinového cukru
  • 1/2 citronu šťávy z citronu
  • cca 6 l jemně perlivá voda

Domácí limonády zažívají poslední 3 roky obrovský úspěch. Už je najdete skoro v každém podniku, jenže to má krapet háček. Ve většině případů jde totiž o “domácí” limonádu z uměle vonícího a přeslazeného sirupu, která se nedá pít. Těch dobrých, které jsou z poctivého ovocného základu je jen minimum. Takže jestli chcete ochutnat jednu pořádnou ovocnou a milujete maliny stejně jako my, tak můžete vyzkoušet naši malinovku.

Připravte si domácí limonádu z malin

Já jsem tuto várku připravovala komplet z mražených malin, pokud ale máte dostatek čerstvých, tak si sirup připravte z nich a jen na podávání použijte maliny mražené.

Jako první si tedy připravíme základní sirup. Do hrnce dáme 600 g malin, 2 květy levandule, třtinový cukr a vše zakapeme šťávou z poloviny citronu a zalijeme vodou jen tak, aby byly maliny ponořené. Dáme vařit a průběžně promícháváme. Necháme vařit cca 5 minut, pak vše rozmixujeme tyčovým mixérem a ochutnáme, jestli nám přijde sirup dostatečně sladký.

Záleží totiž na samotných malinách – pokud jsou pěkně slaďoučké, je zbytečné je doslazovat, ale jestli jsou kyselkavé, tak klidně vynechte citron a přidejte víc třtinového cukru.

Takto připravený sirup necháme zcela vychladit a schováme jej do lednice. Při podávání dáme do větší nádoby část sirupu, zalijeme ho jemně perlivou vodou a přidáme hrst mražených malin, které limonádu pěkně ochladí.

Pozn. na velkou skleněnou nádobu, kterou vidíte na fotce jsem použila zhruba 1/4 sirupu a 1,5 litru jemně perlivé vody. Takže připravený sirup mi na oslavě vyšel na 4 dávky.

domácí limonáda z malindomaci-limonada recept-na-domaci-limonadudomácí malinová limonáda

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
70.37037037037 0 100