Žampionový krém

100%

Porcí

5

Příprava

5 min

Vaření

20 min

Hlasuj

Ingredience

  • 400 g bílých žampionů
  • 2 větší brambory
  • 2 kávové lžičky Ghí
  • cca 600 ml zeleninového vývaru
  • čerstvě mletá sůl
  • špetka drceného kmínu
  • 1 smetana (24%)
  • krutony

Pusťte si hudební doprovod → https://www.youtube.com/watch?v=LAj1ipAp9qk ← a hurá na vaření 🙂

Hustý žampionový krém vás zahřeje!

Jako první si očistíme žampiony. Stačí jen otřít a odstranit případné nečistoty, jinak není potřeba žampiony loupat. Nakrájíme je na tenké plátky a připravíme si hrnec na polévku a vývar – ten ideálně domácí, nebo pokud nestíháte, tak doporučuji přírodní bujony (např. Bujon zeleninový WÜRZL kostky). Zhruba 1/5 žampionů si dáme bokem na orestování s krutony.

Na lžičce Ghí orestujeme nakrájené žampiony. Přidáme nakrájené brambory, zalijeme vývarem a necháme vařit. Jakmile jsou žampiony i brambory měkké, rozmixujeme tyčovým mixérem, ochutnáme a případně lehce dosolíme. Nalijeme smetanu, promícháme a ihned odstavíme z plamene.

Na pánvičce si orestujeme opět na lžičce Ghí zbytek žampionů a krutony z pečiva a můžeme podávat.

Tip: do polévky přidejte špetku drceného kmínu.

 

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu) – přihlášením dáváte souhlas s odběrem novinek z blogu Recepty dětem.

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

Už jste viděli kuchařku RECEPTY DĚTEM – Vařte pro děti tak, aby chutnalo o vám? Pokud ne, tak mrkněte ♥ Najdete v ní 86 nových receptů, které jinde nenajdete a celkem se můžete těšit na 103 receptů pro celou rodinu ♥

Ještě mě nesledujete na Facebooku a Instagramu? Tak to honem napravte 🙂 Nic vám pak neuteče.

krem-ze-zampionu zampionova-polevkazampionovy-krem

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
100 0 100