Šneci s pestem

57%

Příprava

10 min

Hlasuj

Ingredience

  • 1 balení listového těsta
  • bazalkové pesto
  • vejce na potření
  • libovolný sýr
  • sezamová semínka

Přemýšlela jsem co připravím pro toho mého pana P. jako mini občerstvení k narozeninám do práce. Šneci z listového těsta jsou velice oblíbenou variantou, ale nechtěla jsem dělat pouze klasiku. Připravila jsem si tedy i domácí bazalkové pesto a použila jej jako jednu z náplní.

Šneci z listového těsta

Pokud potřebujete nějaké to slané občerstvení a nemáte moc času, jsou tou pravou volbou. Tedy když se pustíte do domácího listového těsta, tak to bude krapet na delší lokte, jak se říká. Naštěstí seženete dobré těsto v obchodě – volte raději chlazené a ne mražené, ty mají horší kvalitu.

Náplně můžete volit libovolně. Tato pestová je méně tradiční. Nejčastěji se plní kečupem, sýrem a šunkou – i to se dá vylepšit a náplň si můžete připravit domácí. Stačí na kapce olivového oleje orestovat nadrobno nakrájenou cibuli, přidat domácí kečup nebo paprikovo-rajčatovou směs, pro dospělé třeba i sweet chilli omáčku, trochu toho česneku a  čerstvě mletého pepře. Variant je skutečně spousta. Na závěr je dobré posypat šneky buď semínky (sezamové, lněné) nebo bylinkami.

Postup:

Listové těsto si rozdělte na dvě části. Rozválejte na tenký plát, potřete bazalkovým pestem. Přidat můžete i sýr, ať už plátkový nebo strouhaný. Srolujte těsto , kraje potřete rozkvedlaným vejcem a nakrájejte na zhruba 1,5-2 cm kousky. Naskládejte na plech s pečícím papírem, vrch potřete vejcem a posypte například sezamovým semínkem.

Pečeme v předem vyhřáté troubě na 180 °C dokud šneci krásně nezezlátnou.

Bazalkové pesto si připravíte podle tohoto návodu snadno doma. Já použila zhruba 150 g pesta, ale záleží, jak moc budete potírat.

Z jednoho listového těsta připravíte zhruba 50 šneků.

navod-sneci-recept sneci-postup-pesto pesto-sneci slane-jednohubky-oslava slane-pohosteni-recept sneci-s-pestem

 

 

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
57.142857142857 0 100