lívance z vloček

Vločkové lívance s přesnídávkou

100%

Příprava

15 min

Hlasuj

Ingredience

  • 1 hrnek jemných špaldových vloček
  • 1 hrnek kojenecké vody
  • 360 g jablečného pyré
  • cca 8 rovných polévkových lžic polohrubé mouky
  • 1 kávová lžička kypřícího prášku do pečiva s vinným kamenem
  • 2 žloutky
  • 1 bílá (neslazená) Activie
  • 1 bourbon vanilkový cukr

Jestli máte doma roční (a starší) batole, určitě přemýšlíte nad tím, co dobrého mu přichystat na snídani. Sápe se po tom, co máte na talíři vy? Nedivím se. U nás je to to stejné. Všichni jíme u jednoho stolu a společně, takže Rozárka vnímá, co máme na talíři my a co ona. I proto se snažím co nejvíc připravovat taková jídla, která se dají servírovat nám všem. Stejně tak tomu bylo u těchto lívanečků, které jsem připravila z milovaného jablečného pyré a jemných špaldových vloček od Alnatury.

Připravte lívance pro celou rodinu

Do větší mísy nasypeme vločky a zalijeme je kojeneckou vodou. Takto necháme stát 15 minut, aby vločky změkly. Pak přidáme ovocné pyré, dva žloutky a bílý jogurt. Vše promícháme.

Smícháme mouku s kypřícím práškem a přisypáváme postupně do těsta.

Jestli chceme, aby byly lívance zcela bez cukru a vanilky, můžeme takto už smažit na rozehřátém lívanečníku. A vanilkový bourbon přimícháme až potom.

Tip: pokud máte kvalitní lívanečník (my máme doma pořádný litinový), stačí ho vymazat jen poprvé kouskem ghee, a pak už smažíte nasucho. 

Po usmažení necháme vychladnout a můžeme podávat.  Pro nejmladší stačí natrhat lívanec a přidat oblíbené ovoce (pozor např. na hrozny a borůvky, ty nakrájejte, aby je dítě nevdechlo). Pro starší děti přidejte klidně domácí/koupenou poctivou marmeládu.

postup lívance postup-livancejablečná přesnídávka testo-na-livance

lívance pro malé dětišpaldové lívancelívance od jednoho roku livanecky snidane-rocni-ditelívanečky livance-s-presnidavkou ovesne-livancesnídaně pro děti recept-s-boruvkami snidane-pro-deti

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
100 0 100