Řepové palačinky

73%

Příprava

10 min

Hlasuj

Like 22

Ingredience

  • 4 středně velké červené řepy
  • cca 0,5 l mléka
  • 2 celá vejce
  • cca 150-200 g hladké mouky

To máte tak. My doma milujeme červenou řepu a neustále vymýšlíme, co z ní lze ještě uvařit nebo upéct. A tak došla sestra s tím, že udělá řepové palačinky. Asi to je krapet divné, že všechno tak vychvaluji, ale tohle… tohle je taková dobrota. Chutná výborně čerstvá teplá i studená. Báječná je s lučinou, tvarohem nebo čerstvým sýrem a klidně i jen tak samotná.

Jak si připravit palačinky z červené řepy

Řepu okrájíme, umyjeme, nakrájíme na kousky a uvaříme ve vodě. Až je měkká, tak ji scedíme. Dáme do mléka a rozmixujeme. Přidáme rozšlehaná vejce a postupně přisypáváme mouku. Píši zhruba 150-200 g. Jde o to, abyste měli těsto husté jako klasické na palačinky. Vyšleháme metličkou a necháme 15 minut odstát.

Rozehřejeme pánev a smažíme.

Náplň si můžeme připravit například z 1 tvarohu, 3 lžic bílého jogurtu, špetky soli a petrželové natě.

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu).

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

recept_z_cervene_repy_palacinka recept_pro_deti_zelenina repova_palacinka_recept palacinky_zeleninove_recepty_pro_deticervena_repa_recept_palacinka

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
73.333333333333 0 100