Bábovka s čokoládou a ořechy

56%

Porcí

8

Příprava

10 min

Vaření

1 h

Hlasuj

Like 18

Ingredience

  • 3 vejce
  • 1/3 hrnku cukru moučka
  • 1 hrnek slunečnicového oleje
  • 1 prášek do pečiva
  • 2 hrnky polohrubé mouky
  • 1 hrnek mléka
  • 1 hrnek nasekaných vlašských ořechů
  • 100 g nasekané čokolády (70 %)
  • tuk a mouka na vymazání a vysypání formy

Milujete bábovky? My jo! A to jako hodně 🙂 Minulý týden jsem dostala nápad. Upéct bábovku s ořechy a nasekanou čokoládou. Říkala jsem si, že je to dobrý nápad a ladí to k blížícímu se podzimu. Jen té práce bylo o víkendu nějak moc, tak se do pečení pustila mamka. A u focení už asistovala babička a Violka, takže tento recept je taková spolupráce 4 generací 🙂

Upečte si podzimní bábovku s ořechy a čokoládou

Smícháme mouku s cukrem a práškem do pečiva. Přidáme vejce, mléko a olej a důkladně promícháme. Jako poslední přimícháme nasekanou čokoládu a ořechy.

Formu na bábovku důkladně vymažeme tukem a vysypeme polohrubou moukou tak, aby nikde nezůstalo nevysypané místečko.

Přendáme těsto do formy a dáme péct do vyhřáté trouby na 180 °C. Po 30 minutách přikryjeme bábovku alobalem, aby se bábovka nepřipekla a necháme dopéct. Po zhruba 50-60 minutách (od začátku pečení) zkontrolujeme špejlí, jestli je bábovka upečená a těsto se nelepí na špejli.

Po vyndání vyklopíme – když se bábovce nechce ven, doporučuji namočit utěrku, obrátit formu, na ni utěrku položit a pak opatrně vyklepnout.

Bábovku dáme na mřížku a necháme zcela vychladit.

Pozn. 1 hrnek = cca 250 ml

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu).

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

Více receptů najdete v nové kuchařce RECEPTY DĚTEM – Vařte pro děti tak, aby chutnalo i vám.

babovka-pro-deti-recept babovka-orechy-cokoladou babovka-postup recept-na-babovkuorechova-babovka

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
56.25 0 100