Dýňové burgery

100%

Příprava

10 min

Vaření

45 min

Hlasuj

Ingredience

  • 1 středně velká dýně hokaido
  • 2 stroužky česneku
  • čerstvě mletá sůl
  • pár kapek olivový olej
  • tymián
  • bazalkové pesto
  • 1 malý kelímek bílý jogurt
  • okurek
  • rajče

Někdo rád vymýšlí nové kombinace klasickým hamburgerů, já ráda experimentuji s vegetariánskou verzí. Zatím u nás stále vede řepový hamburger, ale tato verze z dýně hokaido se co do chuti řadí na druhé místo. Pokud už nemůžete dýňový krém nebo pečenou dýni ani vidět, tak je tento recept přesně to pravé i pro vás.

I pečivo si připravte doma, není to nic obtížného a tady máte můj recept na domácí bulky.

Jak si připravit báječné vegetariánské hamburgery z dýně

Z uvedeného množství bylo 12 hamburgerů, ale pro pánskou část byly na porci dva kousky 🙂

Dýni důkladně umyjeme, rozkrojíme a vydlabeme dužinu a semínka. Celý zbytek i se slupkou nakrájíme na malé kousky. Dáme na plech s pečícím papírem, přidáme nakrájený česnek, lehce osolíme, pokapeme olivovým olejem a přidáme čerstvý tymián. Dáme péct do předem vyhřáté trouby na 200 °C, dokud nebude dýně měkká.

V této chvíli můžeme dát péct bulky. Dýně zatím vychladne. Pak dýni rozmačkáme i s česnekem. Můžeme nechat menší kousky dýní (mačkáme například šťouchačem na brambory). V tuto chvíli ochutnáme a můžeme případně lehce dosolit a přidat pár kapek olivového oleje, ale pokud budeme dávat pesto, tak není nutné. Dýně jde krásně a snadno tvarovat, takže na plech s pečícím papírem dáváme jeden hamburger vedle druhého. Dáme na cca 8 minut do trouby prohřát.

Bulky rozkrojíme, jednu půlku potřeme bazalkovým pestem a druhou půlku jogurtovým dresingem (buď jen bílý jogurt se špetkou soli nebo pro dospělé doporučuji přidat i stroužek česneku). Dáme hamburger a podle chuti a toho co máme k dispozici přidáme například salát nebo jako já zavařený okurek a plátek rajčete. Přiklopíme a můžeme se do nich pustit.

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu).

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

dyne_hokaido_recept dynovy_recept vegetarianske_hamburgery dynovy_hamburger recept_na_vegetarianske_jidlo hokaidovy_hamburger vegetariansky_hamburger_recept dynovy_recept_obed hamburger_z_dyne_hokaido

Summary
recipe image
Recipe Name
Dýňové burgery
Published On

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
100 0 100