Masové kuličky

43%

Příprava

15 min

Vaření

1 h 15 min

Hlasuj

Ingredience

 • 2 středně velké mrkve
 • 2 menší cibule
 • 1 středně velká petržel
 • 500 g telecího masa
 • 2 stroužky česneku
 • 2 žloutky
 • 400 ml domácího kečupu / rajčatového pyré
 • 2 snítky rozmarýnu a tymiánu
 • olivový olej
 • sůl
 • pepř

Dlouho jsem přemýšlela, co “slaného” připravit na narozeninovou oslavu Violčiných pátých narozenin. Nakonec jsem se rozhodla pro masové kuličky a k tomu omáčky. Kuličky ne ledajaké, žádné se strouhankou a smažené, což byla další výzva. Našla jsem spoustu receptů a z nich udělala něco jako průměr. Výsledek byl více než dobrý a všichni si pochutnali.

Super je, že tyto kuličky můžete použít na party – přidáte omáčky a zapichovátka, nebo si je můžete připravit na oběd s tím, že použijete omáčku a kuličky a přidáte těstoviny (ideálně tagliatelle).

Ukoulejte si kuličky z masa

Očistíme si zeleninu a nakrájíme ji na drobné kousky – ideálně co nejmenší kostičky. Na pánev kapneme pár kapek olivového oleje, rozpálíme jej a přidáme veškerou zeleninu (cibuli, mrkev, petržel). Průběžně mícháme a hlídáme, aby se zelenina nespálila.

Maso si nakrájíme na menší kousky a buď jej pomeleme nebo rozmixujeme. Dáme do misky, lehce osolíme, opepříme a přidáme 2 stroužky česneku a žloutky. Vše promícháme a vytvarujeme kuličky (velikost zhruba jako rafaelo) – pokud se nám maso lepí na ruce, lehce si je opláchneme ve vodě.

Jakmile je zelenina pěkně opečená, přidáme domácí kečup nebo pasírovaná rajčata. Promícháme a opatrně naskládáme všechny kuličky. Přidáme rozmarýn a tymián, přikryjeme, stáhneme plamen a necháme dusit. Já dusila kuličky celou hodinu, během toho jsem kuličky dvakrát otočila.

Po vyndání stačí naskládat kuličky do misky, zeleninovou omáčku buď lehce rozmačkat nebo nechat s kousky zeleniny. Jako druhou omáčku jsem udělala bílý jogurt s kapkou olivového oleje a špetkou soli.

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu) – přihlášením dáváte souhlas s odběrem novinek z blogu Recepty dětem.

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

Už jste viděli kuchařku RECEPTY DĚTEM – Vařte pro děti tak, aby chutnalo o vám? Pokud ne, tak mrkněte ♥ Najdete v ní 86 nových receptů, které jinde nenajdete a celkem se můžete těšit na 103 receptů pro celou rodinu ♥

Ještě mě nesledujete na Facebooku a Instagramu? Tak to honem napravte 🙂 Nic vám pak neuteče.

masove-kulicky recept-party-deti kulicky-deti-maso kulicky-masove-recept masove-teleci-koule

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
42.857142857143 0 100
-->