domácí kokosový nanuk

Domácí kokosový nanuk

80%

Porcí

4

Příprava

10 min

Hlasuj

Ingredience

  • 350 ml 17% kokosové smetany
  • 2 polévkové lžíce třtinového cukru
  • 5 polévkových lžic strouhaného kokosu
  • 1 pásek vysokoprocentní čokolády
  • cca 5 g másla
  • strouhaný kokos/mleté oříšky na posypání

V létě více než kdy jindy máme chuť na zmrzlinu a ledňáky. Osvěžení a mlsání v jednom láká nejen děti, ale i dospělé.  A u nás doma je to stejné. 🙂 Už loni jsem dětem slibovala, že koupíme nové formičky na ledňáky, ale nějak jsem se k tomu nedostala, protože během těhotenství jsem na nic neměla ani pomyšlení… a tak konečně letos! Impulzem byla nabídka vyzkoušet barterovou spoluprací oříšky a další dobroty z mňamózního e-shopu Ochutnej ořech.

Chtěla jsem vyzkoušet hned dvě varianty. Jednu smetanovou a druhou “vodovou” – jestli víte co myslím. 🙂 Tento kokosák, jak jsme ho s Violkou pracovně pojmenovali patří právě do té “vodové” skupiny. Takové ty ledňáky, které vás osvěží, zbytečně nezaplácnou a skvěle chutnají. Přesně to je tato kokosová láska na špejli. ♥

O jeho přípravu už se postarala sama Violi, která mi teď v kuchyni dost pomáhá, takže doma klidně taky zapojte děti, aspoň jim pak ta domácí zmrzka bude víc chutnat.

Připravte si domácí zmrzlinu z kokosu

Připravíme si formičky na ledňáky – já využila kupované silikované, jsou celkem na 4 větší ledňáky, ale můžete použít třeba i kelímky od malých jogurtů. 

V hrnci ohřejeme kokosové mléko tak, aby se v něm rozpustil třtinový cukr. Přisypeme strouhaný kokos a odstavíme z vařiče.

Naběračkou nalijeme hmotu do připravených formiček s dřívky a dáme mrazit na cca 7 hodin.

Jakmile jsou ledňáky zmrzlé, připravíme si čokoládu. Tu rozpustíme s kouskem másla buď ve vodní lázni, nebo v mikrovlnné troubě, necháme ji vychladnout a namáčíme do ní nanuky. Jestli je chceme i něčím posypat, tak si musíme pospíšit, protože rozpuštěná čokoláda na nanuku hodně rychle tuhne.

Pak už si můžeme pochutnat, nebo nanuky schovat zpět do mrazáku na další dny.

Ještě mě nesledujete na Facebooku a Instagramu? Tak to honem napravte 🙂 Nic vám pak neuteče.

Pochutnáte si spíš na smetanovém nanuku? To by vám mohl zachutnat tento domácí smetanový nanuk s modrým nádechem.

recept na domácí nanuk kokosove-nanuky domaci-kokosovy-nanukdomácí zmrzlinananuk z kokosového mlékadomácí nanuk s čokoládoudomácí kokosový nanuk

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
80 0 100