Kakaové pusinky s čokokapkami

100%

Příprava

15 min

Vaření

40 min

Hlasuj

Ingredience

  • 6 bílků
  • 230 g cukr krupice
  • 1 polévková lžíce kakao
  • 1 kávová lžička kukuřičný škrob
  • 100 g čokokapky

Tento recept rozhodně patří mezi ty, které označuji jako “cukrová bomba”, ale jednou za čas rozhodně neuškodí – respektive nemůžete sníst celý plech 🙂 Do práce jsem na oslavu narozenin dělala domácí tiramisu ze žloutků, a tak mi zbylo opravdu hodně bílků a bylo mi líto je vyhodit. Proto jsem se rozhodla osladit jim v práci život i pusinkami a doma jich pár také nechat. Violi chtěla pomáhat, takže jsem pak nedávala plničkou na plech, ale dávaly jsme lžící, a i když není tvar naprosto dokonalý, tak chuťově byly lahoda.

Sladký dezert jako pusinka ♥

Do hrnce dáme vodu, nad něj postavíme mísu s bílky a a šleháme. Šleháme tak dlouho, dokud se nám nepovede vyšlehat tuhý sníh. Opatrně přidáme cukr a šleháme dál. Směs musí být pěkně hustá a lesklá.

Pak teprve přidáme kakao, škrob a čokokapky a opatrně vařečkou promícháme.

Na plech s pečícím papírem můžeme nandávat buď plničkou/zdobičkou krémů, nebo nechat děti dávat jen lžící.

Pečeme v předem vyhřáté troubě na 150 °C zhruba 40 minut, pak troubu vypneme, otevřeme a necháme cca 10 minut vychladnout – pak teprve pusinky vyndáme ven.

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu) – přihlášením dáváte souhlas s odběrem novinek z blogu Recepty dětem.

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

Už jste viděli kuchařku RECEPTY DĚTEM – Vařte pro děti tak, aby chutnalo o vám? Pokud ne, tak mrkněte ♥ Najdete v ní 86 nových receptů, které jinde nenajdete a celkem se můžete těšit na 103 receptů pro celou rodinu ♥

Ještě mě nesledujete na Facebooku a Instagramu? Tak to honem napravte 🙂 Nic vám pak neuteče.

 

cokokapky-bio cokopusinky-recept pusinka-recept recept-na-cokopusinky recept-na-pusinky sladky-dezert

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
100 0 100