Ingredience
- 600 g dýňového pyré
- 2 žloutky
- 400 g hladké mouky
- 80 g sýru grand moravia
- 2 stroužky česneku
- sýr grand moravia na dokončení
- čerstvé špenátové listy na dokončení
Tady ta oranžová kráska k podzimu patří! Ať už si ji totiž připravíte jako polévku, dáte péct s bylinkami nebo ji přidáte do dezertu, vždy si pochutnáte.
Já se letos odhodlala konečně i na noky. Obecně noky miluji (ty bramborové, nebo s medvědím česnekem), ale taky se mi s nimi nechce tak dělat. 🙂 Za tu chuť to ale stojí.
Připravte si noky z dýně hokaido
Nejdříve si připravíme dýňové pyré. Umytou a očištěnou dýni rozřízneme, vydlabeme semínka a nakrájíme na kostky. Uvaříme ji v lehce osolené vodě doměkka. Scedíme vodu a dýni rozmixujeme.
(V případě, že zpracováváte větší dýni, tak si takto připravené pyré můžete dát zamrazit do mrazáku).
Na pomoučeném vále smícháme nejdřív vidličkou dýňové pyré se žloutky a utřeným česnekem. Pak postupně zapracováváme všechnu mouku a najemno nastrouhaný sýr.
Finální těsto musí mít stejnou konzistenci, jako když vaříme bramborové noky.
Dáme si vařit vodu do velkého hrnce. Než začne vřít, rozdělíme si těsto na 5 částí, ze kterých vypracujeme tenké válečky (hady) a ty pak nakrájíme na cca 2cm kousky. Ty pak vidličkou “rozplácneme”.
Toto množství noků vaříme na dvě části – vždy po dobu cca 8 minut
K dýňovým nokům se skvěle hodí špenát. Já si vzala 300 g listového špenátu. Zhruba 200 g jsem přelila 150 ml smetanou na vaření, lehce opepřila a osolila, přidala prolisovaný 1 stroužek česneku a nechala jen zavadnou špenátové listy. Dala jsem část na talíř, přidala pár čerstvých listů, na ně dýňové noky a jako bonus pár plátku sýru Grand moravia.
Tip: tyto dýňové noky si budou rozumět i s kouskem kuřecího masa a šalvějí.
Dobrou chuť!
Ještě mě nesledujete na Facebooku a Instagramu? Přidejte se a těšte se na spoustu tipů a recenzí.