Domácí vanilkový cukr

100%

Příprava

5 min

Hlasuj

Ingredience

  • 500 g třtinového cukru
  • 2 vanilkové lusky

Vanilkový cukr používá doma každý. Největší spotřeba je zřejmě během vánočního pečení, a protože se svátky již blíží, je nejvyšší čas si poctivý domácí vanilkový cukr připravit.

Někteří z vás možná ještě používají vanilinový cukr, ale ten je co do kvality naprosto nedostačující. Vanilkový cukr je k sehnání již i v supermarketech nebo ve zdravých výživách i v bio kvalitě. Pořizovací cena je vyšší. Cena jednoho sáčku se pohybuje zhruba okolo 5-8,-. Když si připravíte vanilkový cukr doma, ušetříte.

Použít lze cukr krupici, krystal, třtinový cukr ale také můžete zvolit moučkový cukr. Já osobně si jej připravila z třtinového cukru.

Jak si doma připravit vanilkový cukr?

Připravíme si dózu, která se dobře uzavírá.

Cukr nasypeme do dózy. Vanilkový lusk rozřízneme nožem podélně a semínka přidáme k cukru. Samotné vanilkové lusky do dózy dáme také. Uzavřeme a protřepeme.

Je dobré takto cukr nechat alespoň 10 dní, ideálně 14 s tím, že každý den je dobré cukr protřepat nebo promíchat (na fotce jsou vidět vanilkové lusky vidět, je ale lepší je rozlomit tak, aby byly všechny pěkně zasypané).

Tip: pokud máte výkonný mixér a nebojíte se do něj dát mixovat lusky, tak si celý proces můžete urychlit tím, že dáte lusky s cukrem právě do mixéru a necháte vše důkladně promixovat.

Tip 2: pokud potřebujete vanilkový cukr třeba na obalování vanilkových rohlíčků, připravte si trochu z moučkového cukru.

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu).

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

 

IMG_8243 domaci-vanilkovy-cukr vanilka-recept vanocni-cukrovi-vanilka vanilkovy-cukr-domaci

 

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
100 0 100
-->