Tzatziky

Porcí

4

Příprava

10 min

Hlasuj

Ingredience

  • 300 g řeckého jogurtu
  • 1 menší-středně velká salátová okurka
  • 1 pořádná snítka kopru
  • 1 stroužek česneku
  • čerstvě mletá sůl

Kdo by neznal tradiční řeckou pochoutku tzatziky. Na letošní dovolené v Řecku jsem měla šanci jich ochutnat spoustu. Líbilo se mi, jak se navzájem chuťově lišily, i když jde o tak málo ingrediencí. Nejvíc mi chutná varianta i s koprem (který ne všude byl, nebo nebyl čerstvý), a tak jsem pro vás připravila krátký a rychlý návod, jak si je doma připravit.

Základem je dobrý jogurt, ideálně řecký 🙂 Dnes ho seženete například v Lidlu. Salátovou okurku oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle. Lehce vymačkáme vodu, přidáme do jogurtu, nasekáme kopr a prolisujeme česnek. Promícháme a jen lehce osolíme a máme hotovo.

Teď s čerstvým česnekem a koprem chutnají tzatziky báječně! Přivezla jsem si domů i “směs na tzatziky”, kde je sušený kopr, tak jsem zvědavá, jaká bude chuť potom.

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu).

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

recke-tzaziky-navod

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
0 0 100