čevabčiči

Čevabčiči

100%

Porcí

3-4

Příprava

10 min

Vaření

10 min

Hlasuj

Ingredience

  • 500 g mletého masa (vepř.+hovězí)
  • 1 menší cibule
  • 1/2 kávové lžičky mletého bílého pepře
  • 1 a 1/2 kávové lžičky soli
  • 2 kávové lžičky sušeného oregana
  • 1 stroužek česneku
  • sádlo na smažení

Na dokončení

  • plnotučná hořčice Boneco
  • cibule
  • kozí rohy

Violka má mísu. Máma mele maso. Bude čevabčiči.

Tento recept je pro mě takové “zpátky do minulosti”. Kdybych měla ze školní jídelny vybrat TOP 5 jídel, tak jedním z nich by bylo rozhodně čevabčiči, kterého jsem si chodila dokonce přidávat. A to nejde o žádný extra jídlo, ale ta kombinace s hořčicí a cibulí mě prostě baví.

Doma jsem si to navíc doplnila o kozí rohy, které taky miluju a udělala jsem si pěkně i pro mě a pro Petra porce do práce. A ne že bych se chtěla chlubit, ale Petr říkal, že se na to tak těšil, že to dokonce snědl už na snídani :-)) Takže jak je vidět, evidentně to platí i na něho. A já aspoň vím, že bych to čevabčiči měla dělat častěji.

Co se týče masa, tak pokud si ho melete sami doma, tak doporučuji namíchat to 50:50 a nevolit jen libové maso, které je pak suché. Jinak v řeznictví vám maso taky připraví, případně se dá sehnat i v supermarketech, ale tam já osobně nerada nakupuji.

Jako příloha jsou tady jasné brambory a na maso hořčice a cibule. U hořčice dávám v tomto případě přednost klasické plnotučné od Boneco a neexperimentuji, ale můžete si to klidně vyzkoušet i s nějakou francouzskou nebo jinak pikantní. Jen pro děti zůstaňte u té plnotučné, případně dětské hořčice.

Připravte si čevabčiči s mletého masa

Směs mletého masa osolíme a opepříme. Přidáme sušené oregano, prolisovaný česnek a nadrobno nakrájenou cibulku. Vše důkladně promícháme, aby se hmota hezky spojila. Pak to ještě prohněteme ručně a začneme tvarovat šišky. Snažíme se, aby byly všechny stejně velké.

Rozpálíme si pánev, na ní rozpustíme sádlo a smažíme čevabčiči ze všech stran.

Na talíři ozdobíme nakrájenou cibulí, kozím rohem a hořčicí.

Pozn. sádlo doporučuji kvalitní buď domácí nebo z řeznictví, hned to má pak jinou (lepší) chuť 🙂

 

Už jste viděli kuchařku RECEPTY DĚTEM – Vařte pro děti tak, aby chutnalo o vám? Pokud ne, tak mrkněte ♥ Najdete v ní 86 nových receptů, které jinde nenajdete a celkem se můžete těšit na 103 receptů pro celou rodinu ♥

Ještě mě nesledujete na Facebooku a Instagramu? Tak to honem napravte 🙂 Nic vám pak neuteče.

boneco-horcice cevabcici cevabcici-z-mleteho-masa cevapcici recept-cevabcici recept-na-cevabcicihorcice-recept

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
100 0 100