Nepečený dort

100%

Porcí

12

Příprava

15 min

Hlasuj

Korpus

  • 1 a půl hrnku mletých vlašských ořechů
  • půl hrnku mletých mandlí
  • půl hrnku kokosu
  • 60 g goji namočených ve vodě

Náplň

  • 2 banány
  • 1 avokádo
  • 4 zarovnané polévkové lžíce karobu
  • 5 polévkových lžic kokosového oleje
  • 1/4 vanilkového lusku (dřeň)

Moje sestra Ála začíná víc a víc experimentovat a dostala se až k nepečenému dortu. Nejedná se ovšem o takovou tu klasiku s piškoty a smetanou, ale o zdravou variantu, která vás chuťově mile překvapí. Dort je dostatečně sytý, takže vám bude stačit vždy jen kousek. My si ho dali doma ke snídani a druhý den ke svačině.

V korpusu je použito Goji – to smí děti nejdříve po 18 měsíci! Pokud si chcete přečíst něco o jeho blahodárných účincích, tak můžete v tomto článku, který jsem zrovna včera sepsala.

Avokádo

Ovoce nebo zelenina? Stále mnozí z nás neví, kam avokádo zařadit. Vězte že mezi ovoce. Já si ho v poslední době hodně oblíbila, takže jsem ocenila, že si ho Ála vybrala do náplně.

Avokádo má různé odrůdy, proto vás může v obchodě lehce zmást, že nebudete vědět, které vybrat. Není třeba si ale nějak lámat hlavu. Chuťové a nutriční rozdíly sice krapet jsou, ale nejsou tak velké, takže se rozhodujte spíše podle toho, jak samotné avokádo vypadá (aby nebylo nahnilé a podobně). Co se týče zralosti, neberte ty přezrálá a tudíž příliš měkká. Raději volte zlatý střed a klidně si nechejte avokádo doma ze 2-3 dny.

Největší výhodou je obsah tuků, kterých se nemusíme bát. K tomu vysoký obsah vlákniny, vitamínů a minerálů.

Postup:

Připravíme si dortovou formu – pokud chceme nižší dort, volíme větší formu, naopak pokud chceme raději vyšší dort, tak si vezmeme menší formu.

Goji namočíme do vody. Stačí tak, že jsou ponořené v hrnku. Smícháme rozmixované ořechy, mandle a kokos. Nakonec rozmixujeme i goji s vodou a vmícháme do směsi. Vše řádně smícháme a namačkáme na dno formy.

Na náplň vezmeme rozmixované banány a avokádo a přidáme veškeré zbylé ingredience. Promícháme a navrstvíme na korpus. Dáme do lednice, kde dort necháme ideálně přes celou noc a podáváme až druhý den.

Dozdobit můžeme například pomletými vlašskými ořechy.

nepeceny-dort-deti postup-raw-dort raw-dezert-recept goji-orechy-dezert-nepecene nepeceny-dort-recept raw-dort-recept

 

 

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
100 0 100