Pudinkovo-švestkové koláčky

69%

Vaření

20 min

Hlasuj

Ingredience

  • 3 hrnky polohrubé mouky
  • 3/4 hrnku vlažného mléka
  • 2 lžíce třtinového cukru
  • 4 lžíce rozpuštěného másla
  • 20 g čerstvého droždí
  • 1 vejce
  • špetka soli
  • 1 bio vanilkový cukr

Švestky všude kam se podíváte? Tak toho rychle využijte a vyzkoušejte tyto super koláčky. Recept jsem našla minulý rok a hned na první přečtení mě zaujal. Jen v něm bylo zbytečně moc cukru a i postup prošel menší úpravou. Už jsme je doma vyzkoušeli i se švestkovými povidly a tedy taky parádní kombinace.

Violka mi tady u těch pomáhala, takže můžete doma také zapojit děti. Není na tom nic složitého a budete trávit společně čas.

Jak si upéct koláčky

Na dokončení: 

Krém: 300 ml mléka, 1 vanilkový pudink, 2 lžíce medu

Žloutek na potření okrajů, švestky

 

Droždí rozdrolíme, smícháme s 1 lžící cukru a přilijeme trochu vlažného mléka – necháme vzejít kvásek.

Do větší mísy dáme mouku, sůl, lžíci cukru, vanilkový cukr a promícháme. Přilijeme rozpuštěné máslo, mléko s rozšlehaným vejcem a kvásek. Vařečkou promícháme. Musíme mít hladké těsto. Přikryjeme utěrkou a necháme 30 minut kynout.

Dále si připravíme pudink – dle klasického postupu, ve vařícím mléce s medem. Odstavíme ze sporáku a necháme vychladnout.

Švestky umyjeme, vypeckujeme a necháme na poloviny.

Těsto vždy rozválíme a vykrajujeme kolečka, potřeme okraje žloutkem, dáme lžící pudink a přidáme švestku. Dáváme na plech s pečícím papírem.

Pečeme v předem vyhřáté troubě na 180 °C po dobu 15-20 minut. A pak se snažíme koláčky někam schovat, aby stihly alespoň vychladnout :-))

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu).

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

kolacky_deti_recept

kolace_svestky_leto_recept

recept_dezert_svestky

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
69.230769230769 0 100 13
-->