piškotový dort

Dort k prvním narozeninám

75%

Porcí

10

Příprava

20 min

Vaření

cca 20 min

Hlasuj

Ingredience

  • cca 1 kg sladkých jablek
  • 1 kávová lžička citronové šťávy (z chemicky neošetřeného citronu)
  • 250 ml vody
  • 1 bio vanilkový cukr
  • 1,5 balíčku bio vanilkového pudinku
  • cca 150 g piškotů (např. špaldových/bezlepkových)
  • cca 4 polévkové lžíce plnotučného tvarohu
  • na ozdobu ovocné křupky v BIO kvalitě s kukuřicí, banánem a jahodou
  • na ozdobu borůvky

První narozeniny dítěte znamenají pro celou rodinu velikou událost. Svolají se babičky, tetičky a já nevím kdo ještě, aby se tento důležitý mezník oslavil. I u nás jsme plánovali velikou trojitou oslavu, ale uzávěra okresů nám vše překazila, a tak jsme uspořádali podstatně komornější oslavu. Nic se ale nezměnilo na tom, že nesměl chybět dort pro naši malou oslavenkyni.

Měla jsem hned několik variant, ale nakonec jsem sáhla po oblíbené jablečné variantě s piškoty.

Upečte si první dort i vy

Jako první si umyjeme, oloupeme jablka a vykrojíme jádřince. Vybíráme pěkné a hlavně sladké, abychom nemuseli dort sladit. Nakrájíme je na malé kousky, zakápneme citronovou šťávou, dáme do hrnce, zalijeme polovinou vody a dáme vařit. Postupně je mícháme. Pustí šťávu a začnou houstnout.

Nachystáme si dortovou formu (já použila 20 cm, ale klidně můžete vzít i menší, jen budete mít dort vyšší). Na dno dáme pečící papír a vyskládáme ho piškoty. Ty opatrně naskládáme i po obvodu formy.

Jakmile jsou jablka hustá, přisypeme k nim vanilkový cukr, který je krásně ovoní. V druhé polovině vody rozmícháme pudink. Vezmeme si metličku a za stálého míchání přidáme pudink k jablkům. Mícháme ještě cca 2 minuty, aby se směs provařila a odstavíme z vařiče.

Opatrně přendáme polovinu směsi do formy na piškoty. Na ni naskládáme další vrstvu piškotů. Na ty rozetřeme tvaroh a na něj druhou polovinu jablečné směsi. Uhladíme a libovolně ozdobíme.

Já zvolila oblíbené borůvky a křupky Freche Freunde ve tvaru srdíček.

Ještě mě nesledujete na Facebooku a Instagramu? Tak to honem napravte 🙂 Nic vám pak neuteče.

dort k prvním narozeninámdort pro malé dětipiškotový dortjablečný narozeninový dortrecept na první dortprvní narozeninový dortdort dort pro batolerecept na první dort dort-z-piskotu jablecny-dortdort

 

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
75 0 100