Zdravá svačina

100%

Porcí

1

Příprava

5 min

Hlasuj

Ingredience

  • 1 banán
  • 4 lžíce bílého jogurtu/tvarohu
  • vlašské ořechy
  • kustovnice (Goji)
  • lístky meduňky
  • karob
  • matcha

Jíme i očima. A děti dvojnásob. Podobný nápad jsem zahlédla na Instagramu u Food and wine a zaujalo mě to natolik, že jsem musela vymyslet svoji verzi. Nejen že to vypadá krásně, ono to i báječně chutná 🙂

Připravte si rychlou svačinu:

Banán rozkrojíme podélně na poloviny. Jogurt nebo tvaroh si rozdělíme na dvě části, do jedné zamícháme karob a do druhé matchu (opravdu stačí jen špetka). Nandáme na banán a dozdobíme ořechy, kustovnicí a lístky meduňky. Posypat můžeme kokosem, karobem a matchou.

Pozn. opět upozorňuji na množství matchy pro děti – děti 4-6 let – 1,5 g denně, 7-9 let – 2,1 g denně, 10-12 let – 3,2 g denně. Stejně tak těhotné a kojící ženy by si měly hlídat množství matchy – denně by neměly vypít více jak 2 šálky (nebo jinak spotřebovat více jak 4 g).

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu) – přihlášením dáváte souhlas s odběrem novinek z blogu Recepty dětem.

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

Už jste viděli kuchařku RECEPTY DĚTEM – Vařte pro děti tak, aby chutnalo o vám? Pokud ne, tak mrkněte ♥ Najdete v ní 86 nových receptů, které jinde nenajdete a celkem se můžete těšit na 103 receptů pro celou rodinu ♥

Ještě mě nesledujete na Facebooku a Instagramu? Tak to honem napravte 🙂 Nic vám pak neuteče.

zdrava-svacina banan-svacina-deti zdrave-recept-deti

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
100 0 100
-->