Zapečené žampiony s mozzarellou a cherry rajčátky

100%

Porcí

2-3

Příprava

5 min

Vaření

25 min

Hlasuj

Ingredience

  • 500 g (1 vanička) žampionů
  • 1 vanička mini mozzarelly
  • cherry rajčátka
  • čerstvě mletá sůl
  • čerstvě mletý pepř
  • olivový olej
  • 150 g mix salátů

Žampióny nadívané, máslo, žloutky, a pak sůl… kdo by neznal jednu z nej písniček z filmu Ať žijí duchové 🙂 Tak tady žampiony taky najdete, dokonce i nadívané, jen to máslo a žloutky chybí.

Od kdy smí děti žampiony?

Spousta rodičů se ptá, zda patří houby do jídelníčku dětí. Jako u ostatních surovin se názory hodně různí. Obecně se shodují v tom, že jsou houby hůře stravitelné (i pro dospělé), takže je lepší jejich konzumaci nechat raději až po třetím roku. Někteří dokonce tvrdí, že houby z lesa odsunout ještě dál. U těch pěstovaných, jako jsou třeba žampiony jsou lékaři i odborníci shovívavější. Každopádně se doporučuje podávat je k obědu (kvůli trávení), a pokud se na ně chystáte poprvé, tak vyzkoušet raději jen trochu.

Kombinace, která vás bude bavit – žampiony, mini mozzarella a cherry rajčátka

Žampiony si očistíme (čerstvé a čisté žampiony stačí otřít, případně omýt a osušit). Nožičky vykrojíme a dáme rovnou na pekáč. Stejně tak vydlabané žampiony, do kterých dáme mini mozzarellu a 1 umyté cherry rajče. Lehce osolíme, opepříme, zakapeme olivovým olejem a dáme péct do trouby na 180 °C na 25 minut.

Mix salátů umyjeme, opět lehce osolíme, promícháme a zakapeme olivovým olejem.

Jakmile jsou žampiony hotové, nandáme na talíř a hurá na ně 🙂

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu).

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

pecene-zampiony-recept recept-na-zampiony zapecene-zampiony-recept

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
100 0 100