bramborovy-salat

Podzimní bramborový salát

Porcí

6

Příprava

15 min

Vaření

20 min

Hlasuj

Ingredience

  • 3 menší cibule
  • 10 středně velikých brambor
  • 1 velká červená řepa
  • 4 vejce
  • 3 polévkové lžíce majolky delikates Boneco
  • špetka čerstvě mletého pepře
  • dle chuti himalájské soli
  • křen

Receptů na bramborový salát je tolik, kolik je u nás rodin. Tedy alespoň podle mě. Co rodina, to jedinečná receptura. Máme ho spojený hlavně s vánočními svátky a kaprem. Hned na druhém místě je v kombinaci s řízkem. A protože je podzim, a protože milujeme červenou řepu, tak jsem se rozhodla pro podzimní verzi.

Červenou řepu jsem už jednou do bramborového salátu použila, ale tentokrát jsem zvolila jinou variantu. Vzhledem k tomu, že se venku ochladilo, lítají všude kolem bacily a celkově je potřeba se prohřát, tak jsem salát doplnila o křen. A když už to má takový říz, tak na vyrovnání volím majolku. Varianty s bílým jogurtem si nechávám většinou spíš na teplejší období, kdy je dobré odlehčit jídelníček. Ale teď na podzim si můžeme dopřát.  No ne? 🙂

A co se týče řízků – jednou za pár měsíců, smažené na domácím sádle prostě nemají chybu 🙂

Připravte si salát, co má říz!

Jako první si uvaříme brambory ve slupce v lehce osolené vodě. Jako druhou si připravíme řepu – okrájíme ji a nakrájíme na malé kostičky, které dáme vařit do lehce osolené vody. A aby toho nebylo na vaření málo, tak uvaříme také vejce.

Do větší nádoby nakrájíme cibulku. Brambory jakmile jsou měkké, tak je scedíme, necháme vychladnout a oloupeme je. Pak klasicky promačkáme přes mačkadlo na bramborový salát a stejně tak promačkáme i vejce.

Řepu po uvaření necháme také chvíli vychladnout, a pak ji přidáme k ostatním surovinám. Dále přidáme majolku delikates, lehce osolíme a opepříme a důkladně promícháme.

Až jako poslední nastrouháme na struhadle křen. Pro děti odděláme jen s trochou křenu a pro dospělé přidáme při podávání.

Už jste viděli kuchařku RECEPTY DĚTEM – Vařte pro děti tak, aby chutnalo o vám? Pokud ne, tak mrkněte ♥ Najdete v ní 86 nových receptů, které jinde nenajdete a celkem se můžete těšit na 103 receptů pro celou rodinu ♥

Ještě mě nesledujete na Facebooku a Instagramu? Tak to honem napravte 🙂 Nic vám pak neuteče.

bramborovy-salat-netradicne bramborovy-salat-s-repou ceska-majoneza majoneza podzimni-recept repovy-salat repovy-salat-recept salat-z-brambor-a-repy

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
0 0 100