Mikulášská nadílka
Ať už k vám Mikuláš chodí společně s čertem a andělem domů, nebo se mikulášská nadílka objeví záhadně u dveří nebo na okně… určitě přemýšlíte nad tím, do čeho ty dobroty a drobné dárečky dát. Já bych tu pro vás jeden nápad měla.
Do čeho dát mikulášskou nadílku? Do látkového sáčku!
Jsem vděčná za to, kolik inspirativních lidí můžu poznávat. Jedním z nich je i Eva Cvilinková, která miluje řemeslo a založila sítotiskovou dílnu Dosita. Eva si řeší vše! Od návrhu tisku přes ruční míchání barev až po následný tisk a sušení. Když si u ní něco objednáte, máte jistotu, že to není nic tuctového, a že je v tom její otisk. I proto jsem jí nabídla, že o její tvorbě napíšu i u sebe na blogu.
Eva totiž mimo jiné navrhuje a tiskne také velikonoční a mikulášské sáčky. A právě Mikuláš se blíží. Takže tři takové sáčky akutně potřebujeme doma.
Výhody takového látkového pytlíku jsou jasné:
- nemusíte každý rok řešit jinou tašku
- získáte kvalitní provedení
- podpoříte lokálního tvůrce
- cena 190 Kč je za mě také naprosto super, když si vezmu, že sáček použiji opakovaně
Co dát jako mikulášskou nadílku?
Těch variant je spousta a záleží i na věku dětí, vašich zvyklostech doma…
U nás to je:
- 1 ozdoba na stromeček (děti dostávají každý rok a schovávám jim je do speciální krabičky, kterou si pak jednou v dospělosti odnesou do svých nových domovů)
- ovoce
- čokoláda/oříšky
- vánoční ponožky/vykrajovátko na perníčky
Pro menší děti doporučuji například i kapsičky případně dobroty od Lepší složení.
Co dalšího u Dosito najdete?
Když se mrknete na její galerii zjistíte, že u mikulášských a velikonočních sáčků to rozhodně nekončí. Já dostala šedou plátěnku, která je vánočně laděná, ale já ji hodlám nosit minimálně celou zimu. 🙂 Protože je skladná, pevná a stylová.
Plátěnku mimochodem nosím vždy. Protože nikdy nevím, kdy se mi bude hodit a klasické igelitové tašky u nás doma moc nevedeme.
A co se týče dalších stylových produktů, tak doporučuji podívat se na Dosito na Facebooku a Dosito na Instagramu.