Blog

Rodinný víkend v Praze

Výlet do Prahy jsme dětem slibovali celkem dlouho, ale covid byl jaksi proti. Takže až letos v dubnu (2022) jsme konečně vyrazili.

Aby to byl výlet jak se patří, jeli jsme vlakem. Ubytování jsme našli klasicky přes Booking (Angel Apartmens). Vzhledem k tomu, že jsme tam jen spali, tak jsme nehledali nic extra, ale nakonec to bylo fajn. Do centra kousek, super spojení, cena výborná.

Kam v Praze na procházku?

První den nám propršel. Ale trakaře z nebe nepadaly, takže jsme do města vyrazili i tak. Prošlo jsme si klasickou trasu z Václaváku, přes Staromák, Karlův most a kousek kolem řeky.

Praha s dětmina výlet do PrahyPraha s dětmi

Druhý den jsme měli podstatně větší štěstí. Už od rána bylo krásně, takže jsme po snídani v Smetana Q došli pěšky (je to kousíček) ke stanici lanovky. Cestou se děti proběhly po Střeleckém ostrově.

Střelecký ostrov

Měli jsme sporťák a i s tím se na lanovku dostanete. Jen ho musíte kousek snést po schodech, ale není to žádná tragédie. Vzhledem k tomu, že jsme měli koupenou jízdenku na MHD na celý víkend, tak jsme si nekupovali speciální lístek (ten stojí 60 Kč).

Jízda lanovkou trvá krátce, ale pro děti je to fajn zážitek. Pomalým tempem jsme prošli Petřín a směřovali směrem k hradu.

3W2B6548 3W2B6559

My ty davy turistů moc nemusíme, takže na Hradčanech jsme se moc dlouho nezdrželi a radši to otočili na druhou stranu směrem na Nový Svět. Tady se zastavil čas. Nikde nikdo, klid, romantická zákoutí a parádní hřiště pro děti.

3W2B6592 3W2B6593 3W2B6620 3W2B6632 3W2B66503W2B6592 3W2B6598

Když už tu budete, doporučuji zajít do Kavárny Nový Svět (Nový Svět 87/2). My to pak směřovali na šalinu (respektive tramvaj :-D) a do zmrzlinového salonu Créme de la Créme. Odtud na metro a hurá do Gutovky.

Gutovka je sportovní areál na Praze 10. Dost to tady žije. Za mě je to takové mraveniště. Všude spousta dětí, teenagerů i dospělých. Hřiští tu najdete spoustu, na své si přijdou ti nejmenší i starší. K tomu fajn občerstvení v podobě restaurace Gutovka.

 

Snídaně v Praze: vybrali jsme Smetana Q

Posnídali jsme tady v dubnu 2022 a tehdy měli spuštěné ještě online rezervace, což mi přišlo fajn vzhledem k tomu, kolik se tam v sobotu ráno hrnulo lidí. Každopádně i když bylo narváno, tak tady mají servis zmáknutý na výbornou! Personál je milý, vstřícný a pohotový.

recenze smetana q Praha

Vyzkoušeli jsme snídani SmetanaQ (avokádový chléb, vejce Benedikt se slaninou a holandskou omáčkou, vafle s jahodami a mascarpone, káva dle výběru) Farmářskou snídani (míchaná vejce z volného chovu, sendvič ze slané buchty s cibulkou, vepřovými klobáskami a bylinkovou majonézou, vafle s mascarpone a jahodami, káva dle výběru) a lívnace se švestkami. Všechno bylo výborné, jediné malé mínus dávám za avokádový chléb.

Kávu tam umí a celkově jsme odcházeli spokojení!

smetana Q Praha 3W2B6506 3W2B6509 3W2B6512 3W2B6515 3W2B6517 3W2B6518 3W2B6521 3W2B6522

Dokonalá zmrzlina v Créme de la Créme

Créme de la Créme má po Praze hned několik zmrzlináren a můžete si být jisti, že ať si vyberete kteroukoliv z nich, bude tam rušno. 🙂 My si našli cestu do Zmrzlinového salonu na Národní. Oba dva dny jsme měli to štěstí, že jsme zrovna trefili volný stůl a mohli chvíli posedět.

Kromě poctivé zmrzliny (vybírat můžete jak sorbety tak i klasické smetanové zmrzliny) tu totiž dělají i dobré limonády a výbornou kávu.

créme de la créme Praha 3W2B6482 3W2B6483

 

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...