Blog

Čaj o páté – recenze

Teď v zimním období, více než kdy jindy, řešíte možná podobnou otázku jako já – jaký dětský čaj dětem koupit? A co pro sebe? Pokud by si měly vybrat děti, sáhnou po pěkné krabičce. Je to celkem logické. Obsah je zatím tolik nezajímá. Já poslední týdny naprosto propadla sypaným čajům. Žádnou předešlou zimu jsem neochutnala tolik druhů čajů jako letos.

V klasických supermarketech je to s výběrem horší. Nějaký ten dobrý a kvalitní čaj už seženete, například vím, že Globus má čaje od Grešíka. Další možností je zajít do zdravé výživy nebo přímo do nějaké čajovny. Problém ovšem je, pokud stejně jako já bydlíte na vesnici nebo malém městě a ty možnosti tak velké nejsou. Do města sice jezdíme, ale ideální volbou mi přijde eshop, ve kterém si vyberu přesně to, co potřebuji.

Ráda bych vám tedy představila jeden internetový obchůdek, kde si musí vybrat každý. Pokud jste tedy stejně jako já občas nerozhodní, tak možná budete mít problém, protože těch druhů, z toho až přechází zrak. Jedná se o Čajový dýchánek. Jako první jsem ocenila řazení. Já zde na receptech mám také podrobný systém třídění, abych vám čtenářům usnadnila hledání. Proto podobný systém oceňuji i u jiných. Takže se nemusíte bát, že by jste se v té spoustě čajů a nečajů nevyznali.

Teď tedy k samotný čajům.

Dětský ovocný čaj bez aromat (organic)

Jedna z důležitých věcí, na kterou je dobré se při výběru čaje zaměřit – aroma. Podle mého kvalitní čaj z kvalitních surovin aromata nepotřebuje. Jako bonus u tohoto čaje pocházejí všechny složky z ekologického zemědělství (které je potřeba podporovat!). Už když jsem zalívala čaj, tak jsem cítila příjemnou vůni. Jinak tedy moje doporučení – sypané čaje dávám doma vždy do větší nádoby (například skleněná karafa z Ikey). Buď pak přecedím přes sítko nebo lze využít super vychytávka – bavlněný filtr nebo sítko (filtr je vidět na fotce).

Čaj testoval hlavně Jiřík, který si nechal nalít hned do svého oblíbeného hrnečku s Bobem a Bobkem :-) Evidentně mu čaj chutnal, protože si nechal pak ještě přilít. Já sama za sebe bych možná ještě uvítala, kdyby ve směsi nebyl ibišek, který je hodně výrazný. Už jsem se dívala po záložce “ovocné čaje bez ibišku” a našla tam Ovocný čaj bez aromat – Hot Apple.

Celkově hodnotíme společně s Jiříkem tento čaj jako nadprůměr toho, co je k sehnání.

Kdyby vás zajímalo více informací, stačí se podívat sem.

detsky-caj detsky-caj-recenze

Zelené čaje

Tato část je určena spíše pro nás dospělé. Zelený čaj mi chutná více přes léto, hezky osvěží, ale pokud se nepotřebuji vyloženě zahřát, tak si ho dopřeji i přes zimu. Musela jsem konečně taky vyzkoušet slavnou Matchu. Možná jste si už všimli, že jsem zkoušela i nějaký ten recept právě s ní.

Matcha

je prý super i při spalování tuků, takže jsme ji se sestrou začaly pít ve velkém :-) Dobrá, krapet přeháním, každopádně jeden šálek denně si dám. Prvotně vás možná odradí silné aroma – podle sestry vůně sena, ale chuťově je matcha výborná. Doporučuji vyzkoušet třeba i Matchu s kokosovým cukrem do smoothie.

Dalším favoritem je Andělský čaj s papájou a ananasem. Tady musím říct, že pokud bych měla doporučit jeden čaj, který by jste měli někdy ochutnat, pak to bude právě tento.

Čaj o páté

Voní mi tu Rybízová slast a říkám si, jak je skvělé, že máme k dispozici tolik možností výběru, a to nejde jen o čaj. Je škoda toho nevyužít. Jsem zastáncem toho, že pokud jsou možnosti, pak toho vyzkoušejme co nejvíce. Ochutnávejme, degustujme a předávejme si zkušenosti.

A já se těším, co dobrého vám přinesu zase příště.

detske-caje caj-pro-deti recenze-caj

 

Kategorie

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...