Blog

Recenze – Potravinová fólie FRESH’N’ROLL

Jak jsou na tom potravinové fólie?

K něčemu se vám musím přiznat. Zkusila jsem doma už několik potravinových fólií, a protože výsledek skončil vždy stejně – konkrétně tak, že se ta fólie lepila k sobě, blbě trhala a špatně se mi s ní pracovalo, tak jsem je začala ignorovat a přestat kupovat. Proto když mi došla nabídka otestovat českou fólii, která slibuje,  že “pochopíš, až když zabalíš, jsem se pousmála a říkala si, že jde asi o další chyták na nás kupující. V první fázi jsem chtěla odmítnout, protože mi bylo jasné, že negativní recenzí by se nikdo chlubit nechtěl. Ale pak vě mě zahlodal malý červíček, že co když na tom něco bude. Přece by si za tím tolik nestáli… a také mě přesvědčilo dost kladných recenzí, které jsem si dohledala na internetu.

A tak jsem kývla. Celý měsíc jsme doma testovali různé použití a s úsměvem na rtech můžu říct, že ten jejich slogan vážně nekecal 🙂 Skutečně pochopíte, až když zabalíte.

Potravinová fólie Fresh´n´Roll – co je to zač?

Fólie Fresh’n’Roll je vyráběna v České republice českou společností Mirel Vratimov a.s. s tradicí výroby od roku 1992. A české výrobky já ráda podporuji! Potravinový obal je ve shodě s Nařízením Komise (EU) č. 10/2011. Fólie Fresh’n’Roll je navíc oceněná značkou Česká kvalita.

Fólie Fresh’n’Roll je umístěná v krabičce s funkční řezačkou (návin 100 m a 300 m) či kovovou pilkou (návin 30 m a 50 m). Pro uříznutí tak nepotřebujete nůžky ani nůž, balení je díky řezačce/pilce snadné a rychlé.

Tato fólie je vyrobená z PVC (polyvinylchlorid), běžné potravinové fólie jsou vyrobeny naopak z PE (polyetylen). Díky PVC má fólie Fresh’n’Roll řadu vlastností, které vám běžné PE fólie nemohou nabídnout. A o jaké vlastnosti jde?

Fólie je vhodná pro ohřev v mikrovlnné troubě a stejně tak i pro zamražování. Super! A dále:

 • dokonale těsní a zabraňuje vylití
 • při balení stačí jen malý přesah – šetříte
 • zabraňuje prostupu pachů
 • speciální úprava fólie (antifog) odstraňuje počáteční zamlžení fólie, vždy tak vidíte, co pod fólií uchováváte
 • umožňuje snadné zamražování – i po zamražení vidíte, co jste zabalili
 • při výrobě jsou používána aditiva rostlinného původu a přírodní materiály, zejména sojový olej (fólie v žádném případě neobsahuje ftaláty, dnes již zakázané
 • je recyklovatelná

Testování Fresh´n´Roll – pohodové balení potravin

Jako první jsem sama nalepila řezačku. Je to hračka, žádná věda, takže si s tím poradí každý. Pak jsem natáhla fólii a hned se pustila do prvního balení. Zrovna jsem připravovala mrkvové rohlíčky a potřebovala zabalit těsto (to jsem zatím vždy nechávala buď jen v misce, nebo jsem použila klasické sáčky). Samotné vytažení fólie jde snadno, nikde se netrhá, ani nelepí. Balení šlo snadno, takže příště už jsem si utrhla menší množství fólie.

Po vytažení z lednice jsem pak lehce těsto rozbalila a musím říct, že fólie by se klidně dala ještě nějak použít, protože nebyla nějak dolepená a “dopatlaná”.

potravinova-folie-ceska folie-na-potraviny potravinova-folie cim-balit-potraviny recenze-potravinova-foliemrkvove-testo

Když už se u nás fólie zabydlela, vytáhla jsem ji i na tortillu do práce. Vždy jsem si je dávala jen do plastového boxu, což má ale krapet nevýhodu v tom, že se občas nějaké to rajče nebo salát dostal ven. Zabelení do fólie je mnohem lepší. V práci jsem ji rozbalila, dala na talířek a ohřála. Pak jsem si ale přečetla, že jde ohřívat i samotnou fólii, ale vzhledem k tomu, že po zabalení už držela tortilla krásně tvar, tak to nebylo ani potřeba. Navíc mikrovlnku se snažím používat co nejméně, takže třeba tuto vlastnost asi zase tolik neocením.

Každopádně pokud balíte svačiny dětem do školy nebo na nějaký výlet, máte tady super pomocníka.

Naopak to, že fólie může i do mrazáku je pro mě super. Mrazíme maso z domácích zdrojů, takže letos to vyzkoušíme takto. Vyjde to i podstatně levněji, než kupovat obr zásobu mikroteňáků. Na fólii se dá i psát, takže si můžu balíčky popsat a maso bude vždy přesně zabalené a odpadnou zbytečné přehyby na sáčku.

folie-na-jidlo baleni-svaciny

Možná se budete divit, co tady na receptech dělá malování. Každopádně fólie mi vytrhla trn z paty, když chtěla Violi i Jiřík malovat a já zjistila, že máme jen jeden ubrus na malování. Chvíli jsem dumala nad tím, jak z toho vybruslit, až mi došlo, že dám na stůl potravinovou fólii. Krásně se na stůl “přilepí”, takže na ní nejsou žádné ohyby a suprově se na ní maluje 🙂

Takže jak vidíte, využití je skutečně mnohostranné 🙂

recenze-folie-na-jidlo recenze-folie

Na co tedy potravinovou fólii využít?

 • balení svačin
 • balení potravin
 • balení masa a dalších surovin do lednice/mrazáku
 • přikrytí misek s jídlem
 • přikrytí nakládaného masa
 • balení domácího bylinkového másla
 • ochrana nábytku při malování 🙂
 • a určitě doma přijdete na další super využití

Hodnocení fólie Fresh´n´Roll

Já jsem se v tomto případě přesvědčila o tom, že ne všechny výrobky se vyplatí házet do jednoho pytle. Řezání fólie si vyzkoušely i děti a jde to i jim. Při vytahování se potravinová fólie nijak nelepí a netrhá, takže nevzniká žádný odpad. Díky snadnému přelepování okrajů nepotřebujete zbytečně moc materiálu, takže tím pádem i šetříte fólii i svoje peníze. Myslím si, že nám balení doma vydrží hodně dlouho. Věřím údaju výrobce, že 1 role (300 m) vydrží 1 domácnosti 1 rok. U nás tedy pokud budeme balit i maso do mrazáku, tak možná méně, ale i tak je to za cenu 244 Kč hodně dobré.

Za celé testování jsem nepřišla na jedinou věc, která by mi vadila a nedovolila mi vám tento produkt doporučit.

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu).

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

 

Kategorie

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
-->