Blog

Tipy na vánoční dárky z našich luhů a hájů

Vánoce se blíží. Obchody se nám to snaží namluvit už pomalu dva měsíce, ale ten pravý předvánoční čas se teprve blíží. Já postupně nasávám atmosféru, protože toto období je moje nejoblíbenější! ♥ A víte co na něm mám ráda? Vymýšlení dárků pro blízké, rodinu a kamarády a dělání radosti.

Právě o dárcích bude i tento speciál. Tipy na dárky jsem chtěla opět připravit, ale letos budou speciální. S ohledem na stoleté výročí naší republiky a také s myšlenkou toho, že radši podpořím lokální výrobce a firmy, které dělají svoji práci s láskou. Proto jsem pro vás vybrala tyto produkty, zážitky i dobré skutky. Doufám, že se vám budou líbit. ♥

Uvařte si oblíbený čaj, svařené víno nebo kávu, pohodlně se usaďte a užijte si předvánoční čas v mojí společnosti…

Darujte zážitek → baristický kurz

Když ji miluješ, není co řešit… Káva. Ráda si ji vybírám. Ráda si ji dám někde v kavárně. Ráda si ji připravím doma i v práci. Miluji, když se mele a provoní to celou kuchyni. Miluji, že je to jedna z věcí, co nás s Petrem spojuje. A proto jsem nám loni koupila baristický kurz.

Byl úžasný, totálně nás to dostalo, naučilo spoustu věcí, pomohlo vybrat nový kávovar a za celý rok jsme s Honzou a Richardem ve spojení, takže mám radost, že i oni si plní sny, otevřeli nový showroom v Brně a dál pokračují ve “vzdělávání” ohledně kávy. Jak celý kurz probíhal, si můžete přečíst v mém článku.

Mrknout se na nabídku baristických kurzů a vybrat kávový zážitek.

baristicky-kurzkavapriprava-kavy (2)

Pokud miluje někdo z vašich blízkých kávu a hledáte nějaký finančně dostupnější dárek, tak v tom případě doporučuji mrknout na jejich kávu. Konkrétně vánočně laděné je balení Vánoce po Brazilsku, případně se hodí ještě Vánoční degustační balení.

brazilska-kava

baristicky-kurz vanocni-kava

Z Beskyd do celého světa – to je jedinečná krása dřeva

Ze zbytkového dřeva z lokálních stolařských dílen vzniká jeden skvost vedle druhého! Místo aby se dřevo vyhodilo, tak z něho tým BeWooden ručně tvoří takové poklady. Ano! Ručně! Každý produkt je s láskou vyrobený. A protože je jejich práce unikátní a poctivá, tak se z Beskyd dostala až do světa. A pokud i vy chcete mít doma jeden z jejich kousků, nebo ho ještě lépe darovat, tak si můžete vybrat z láskou nadupané kolekce.

Co jsem vybrala já? 

Zrcátko BeWooden → protože každá jsme krásná, ale občas je potřeba to zkontrolovat :-))

Dřevěné brože  → za pár kaček hodně muziky by se dalo říct ♥

Brož vlajka → pro všechny, kteří jsou hrdí na to, že se narodili v naší krásné republice ♥ A s odkazem na stoleté výročí.

Dřevěné motýlky pro děti a pro muže  → a jak můžete vidět na fotce, tak i pro domácí mazlíčky.

 

Abych vám nejen já, ale hlavně BeWooden udělali radost, máme pro vás slevový kód!

Platí na všechny produkty.

Výše slevy: 15 %

Promokód: receptydetem

Platnost: do 2. 12. 2018

Kde uplatnit: https://www.bewooden.cz/

bewooden drevene-motylky dreveny-motylek motylky-drevene

Brože a zrcátko – dárky jako stvořené pro ženy

zrcatko-darek-pro-kamaradku darek-baleni darek-beewoden darek-maminka tip-na-darekbroz broz-ze-dreva ceska-broz ceska-vlajka-broz drevena-broz

Dárek který zahřeje a provoní domov → to jsou čaje a koření SONNENTOR

Možná si řeknete, čaj jako dárek? Koření? Jenže není čaj, jako čaj! A u SONNENTORU to platí dvojnásob. Jsou to čaje, koření, sirupy a další dobroty, které mají skvělou chuť, jsou BIO a ještě podporují lokální pěstitele a farmáře (nejen u nás). Oni sami by asi nikdy nedokázali prorazit, ale díky SONNENTORU dělají to, co milují. K tomu všemu jsou všechny krabičky a balení tak krásné a milé, takže na dárky jsou jako dělané. Myslím si, že právě moje tipy ocení vaše babičky, dědečkové, rodiče, ale i kamarády a kolegové v práci.

Sada čajů → Dárková kazeta Zimní pohoda

Dárek přímo od Ježíška :-)Ježíškův nebeský čaj 

Sada koření pro všechny, co rádi vaří → S kořením kolem světa

Poznávací sada → Zimní překvapení

Punč jako z vánočních trhů → Jablečný punč sirup

darky čaje caj-sonnentor poznavaci-sada-sonnentor punc

Zimní láska na 6? SVAŘÁK!

Ideální dárek pro kolegy v práci a také kamarádky. Kupte dobré červené víno, přidejte koření na svařené víno, pokud chcete, tak třeba i nějaký pěkný hrneček a máte to. :-)

svařené víno sonnentor sonnentor-koreni-vino sonnentor-svarene-vino svarene-vino

Pro všechny nadšené cukrářky – vykrajovátka a razítka

V předvánočním období nesmí chybět ani cukroví. Dlouho jsem hledala nějaká originální razítka a vykrajovátka, až si mě našly ony. Když mě oslovila paní Petra Baresova se svým projektem, tak jsem hodinu nestačila žasnout. Tak jemné a roztomilé motivy a k tomu české nápisy! Hurá!!! Už dost bylo anglických slov, konečně si můžeme doma natisknout Veselé Vánoce.

Výběr pro mě byl těžký, takže jsem to nechala hlavně na Violce. Ta také nevěděla, které vykrajovátko dřív, ale nakonec se zadařilo a za pár dní k nám doputoval balíček ze Zlína. ♥

S vykrajovátky a razítky si pracuje skvěle. Jakmile trefíte velikost těsta (nápověda je na sáčku s vykrajovátky), ta to jde jedna radost. Takže pokud chcete udělat radost sami sobě, nebo třeba někomu, kdo rád peče, tak se utíkejte mrknout na e-shop s Vykrajovátky na přání.

vykrajovátka na cukroví vanocni-razitko3W2B6065 3W2B6069 3W2B6072 vykrajovatka

Aby mělo stolování styl a příběh

V případě, že nejste zrovna dvakrát manuálně zruční, stejně jako já, tak mám skvělou zprávu! I ubrusy, běhouny, prostírky a další drobnosti si můžete nechat ušít u nás v republice. Já konkrétně s velikým díky využila nabídky paní Zvercové, která mi poradila s výběrem a hlavně rozměry vánočního běhounu. Nakonec jsem si vybrala látku a snad do týdne byly prostírky i s běhounem doma. A řeknu vám, je to krása!

Osobně je můžete navštívit v Novém Boru a v České Lípě, ale pokud to tam máte daleko, jako já, tak vše vyřešíte přes e-mail.

Vybrat si z Šicího ráje.

A tady ještě odkazy na látku na běhoun a také na prostírky.

vanocni-behoun vanocni-ubrus zlate-prostreni zlaty-ubrus-vanoce

Darujte vzpomínky. Jak? Na fotkách!

Kalendář má doma nebo v práci snad každý. Co ho letos pod stromeček darovat? Ale s tím, že bude naprosto jedinečný, protože tam budete vy!

Tento dárek je jako stvořený pro prarodiče. I já jsem ho s tím sestavovala. Našla jsem ke každému měsíci vhodné fotky z předešlých 2 let a během asi 15 minut jsem měla kalendář hotový. A ani ne za týden mě už čekal na poště. Kvalita je super, jen tedy doporučuji volit fotky v dobrém rozlišení, aby to na větším formátu nedělalo nějakou neplechu. :-)

Sestavit si svůj vlastní fotokalendář a darovat ho jako dárek. ♥

fotokalendarfotky-darek fotokalendar-jako-darek tipy-na-ceske-darky

Druhou variantou je fotokniha. Bontia nabízí hned několik možností a formátů. My si sestavili fotoknihu v pevné vazbě a vzhledem k tomu, že jsem si už pár fotoknih sestavovala, tak tady oceňuji hlavně rychlost a možnost různých formátů i fontů písma. Jinak máte ještě variantu měkké vazby a kožených desek. Je jen na vás, které variantě dáte přednost.

fotokniha-darekdarek-na-vanoce darky fotokniha vanocni-darek-fotky

Mamarket – lokální poklady pro děti

Tak jako je tento celý článek zaměřený na dárky z našich luhů a hájů, tak i nový projekt Mamarket se snaží co nejvíce podpořit lokální výrobce. Ty větší, ale hlavně i ty menší! Protože i když si stále víc lidí uvědomuje potřebu podporovat místní výrobce, tak je těžké prorazit a dát o sobě vědět. Dát vědět o tom, že pro nás mají něco, co s láskou vymysleli a tvoří. Čemu věnují nejen svůj pracovní čas, ale i ten volný. Protože přesně tak to u začátků je.

Proto jsem ráda, že Janka rozjela svůj Mamarket a na jednom místě tak máte k dispozici přehled nádherných věcí pro děti.

Tady bohužel nemám vlastní fotky, protože tyto dárečky se mi nepovedlo vyfotit tak, aby u toho nebyly děti. A ony stále věří na Ježíška, tak jim to přece nebudu kazit. :-) Takže s dovolením využiji fotek přímo výrobců.

Od maminek z Pikle mám doma poznávací sadu Malý hvězdář pro Jiříka a pro Violku Posviť a vyprávěj.

Pak jsem ještě už někdy v říjnu objednala Jiříkovi personalizovanou knihu Cestuji vesmírem. Každá kniha je originál, takže pokud vás zaujme, s objednávkou moc nezahálejte! Aby to pod stromeček stihla. Každopádně abych vám to trochu přiblížila, tak autorce pošlete jméno dítěte a adresu a ona celou knihu dle toho upraví. Takže Jirka dostane knihu Jiřík cestuje vesmírem. ♥

l_kniha 63-4_maly-hvezdar-holky

Slaměné ozdoby s příběhem

Na úpatí Horního lesa v přírodním parku Svratecká hornatina chovají Kratochvílovi kozy a ovce a už 30 let s láskou pletou slaměné ozdoby. Za tu dobu jim rukama prošlo nespočet stébla slámy a udělali tak radost spoustě rodin. S jejich prací jim pomáhali a pomáhají jejich synové, jen co to jde, a aby tuto krásu předávali dál, tak učí postupně i jejich vnoučata.

Aktuálně vyrábí zhruba 45 druhů slaměných ozdob a třeba andělíčky pro vás mají v 8 variantách!

Více o slaměných ozdobách se můžete dočíst v mém článku na druhém blogu o bydlení Čtyři zdi.

A vybrat si vlastní slaměné ozdoby můžete přímo u Kratochvilových na e-shopu Slaměné ozdoby.

slameny-stromek ozdobeny-stromecek ceske-slamene-ozdoby ozdoba-stromek ozdoby-ze-slamy slamena-koule slamena-mochomurka slameny-andel

Nechte děti nazdobit si vlastní ozdoby

Další variantou na stromeček jsou baňky. Chcete, aby byly originální a měly svůj příběh? Vytvořte si je s dětmi sami. Celou dobu mě to lákalo, ale nechala jsem to jen na Violi a Jiříkovi. Kdyby těch baněk bylo 20, tak je v pohodě nazdobí, jak moc je to bavilo.

Koupit sadu na tvoření baněk.

Na e-shopu Madeshop najdete navíc i autorské baňky a konkrétně tyto přírodní jsou naprosto dokonalé! Pořád přemítám nad tím, jestli si je koupit na příští rok do nového, protože si myslím, že by krásně doplnily slaměné ozdoby… co myslíte? :-) Jinak autorských baněk na e-shopu najdete víc, takže záleží jen na tom, jakému stylu dáváte přednost. Všechny tyto kousky jsou ručně foukány, malovány všechny s láskou – nejenom k přírodě. ♥

banky-na-tvorenibanka-deti banky banky-pro-deti diy-banky tvoreni-deti zdobeni-banek zdobeni-banky

Když má dárek VĚTŠÍ smysl

Protože jsou Vánoce nejen o hmotných darech, tak bych vám sem ráda přidala i tipy na dárky a možnosti, jak udělat radost “tak trochu jinak”.

Jako první zmíním Ježíškova vnoučata – splňte přání lidem v domovech pro seniory. Ty asi ani netřeba představovat, za poslední 2 roky se dostala jejich myšlenka celkem hezky do povědomí i mladších lidí a je super, že se zapojují třeba i celé firmy.

Pokud chcete přispět spíše dětem, tak doporučuji projekt Milý Ježíšku – letos se do něj zapojuje 68 dětských domovů.

My třeba nosíme dárky ještě i do nemocnice ve Vyškově na dětské oddělení na na dětské ORL.

ONKORÁLKY od Kubíčka mi doporučila Marťa od nás z práce. Jedná se o náramky na ruku, které vám vyrobí dle vašeho přání a představy. Hlavním symbolem má být boj proti rakovině, která je citlivé téma a navíc ještě u takto malých dětí. :-(  Celý výtěžek bude rozdělen na dvě části. Větší bude věnována NF KRTEK a druhou část přímo personálu zdravotních sester na dětské onkologii.

Kuchařka Recepty dětem

Na závěr přidám i na moji kuchařku Recepty dětem – Vařte pro děti tak, aby chutnalo i vám ♥ U mě na blogu ji získáte s věnováním a záložkou.

kucharka-s-recepty-pro-deti

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv dárek, vždy vybírejte ♥ a s tím, aby dárek udělal obdarovanému radost. A nezapomínejte na to, že nejdůležitější se stejně naše láska, přítomnost a zdraví!

 

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...