Blog

Le Rendez Vous – festival s chutí Francie

Součástí festivalu Bonjour Brno 2016 byla tato víkendová akce na začátku dubna.  Konala se v kouzelné hale Malá Amerika v Brně (přímo u hlavního vlakového nádraží). My se vydali v neděli. Počasí sice nepřálo, byla docela zima a lehce mrholilo, ale to vůbec nevadilo.

Těšila jsem se, že objevím další super projekty a nakoupím něco dobrého. Splněno bylo oboje. Nejraději bych si koupila všechno, ale znáte to, je potřeba si určit priority a vybrat jen něco. Domů na vyzkoušení jsme vzali sirupy od Vandy a několik věcí od levandulova.cz. Levandulová mě nadchla nejvíce, takže se můžete brzy těšit na samostatný článek.

Jídlo – co dobrého jsme chutnali

Ochutnávali jsme hlavně jídlo, jinak by to snad ani nešlo 😀 Překvapila mě brněnská Marináda Store , o které jsem doposud nevěděla. Určitě mrkněte na jejich web, mají ho vymazlený a fotky vás rozhodně nalákají. Jídlo stojí za ochutnání a navíc si můžete i něco málo nakoupit.

Na oběd přišla řada na La Bouchée restaurant a jejich burgery a hot dog. Konkrétně šlo o  BURGER z vyzrálého hovězího z Mikrofarmy, Aïoli z cejlonského pepře, hroznové chutney s Pineaut des Charentes, Gorgonzola a salát v domácí máslové briošce a HOT DOG s ručně dělanou provensálskou klobáskou z Mikrofarmy, celerovo-mrkvový salát, cibule karamelizovaná na likéru Saint Germain a bezinkách a sýr Mimolette v domácí máslové housce. Obojí naprosto dokonalé (což můžete vidět na spokojeném výrazu mojí sestry :-D)

IMG_2873

Dezertů bylo několik. Výborné palačinky a malá levandulová pusinka od levandulova.cz  a dokonalé cupcakes od Nebeské dortíčky. Dortíčky navíc potěší všechny vegany, protože jsou 100% veganské.

muffiny muffiny-festival-le-rande-vous festival-palacinky IMG_2847

Vanda – sirupy a marmelády

Sirupy a marmelády vařené metodou pomalého odpařování, kde konzervantem je pouze cukr a citron. Domů jsme si koupili limetu s levandulí a jahodu s růží stolistou. Obě dvě moc chutné. Pro děti tedy spíše ta jahodová, ale výběr je tak veliký, že si vybere každý.

Sledovat můžete na Facebooku.

sirupy-foto recenze-sirupy

Celkově jsem nadšená. Vstup zdarma, místo dobře zvolené, výběr prodávajících bezchybný. Výborný výběr vína, u kávy jsem čekala krapet více. Organizátoři mysleli i na děti. Violka si vytvořila svoji vlastní placku a magnetku. V sobotu dokonce byla i živá hudba, ale ani v neděli nebylo ticho, protože hrála reprodukovaná hudba (což děti využily a hodily jeden tanec :-D).

Pokud jste nestihli, můžete zavítat na Zimní Le Rendez Vous, který se chystá na 12. – 13. 11. 2016. Tentokrát je v plánu akci přemístit do Impact Hubu.

IMG_2902 le-rendez-vous IMG_2826 festival-mala-amerika-brno

Kategorie

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...