Blog

cistedrevo.cz – udržitelné výrobky pro celou domácnost

Dřevo! Přírodní materiál, který voní. Je čistý. Působí příjemně. Má originální strukturu. Dokáže zútulnit váš domov.

Už dávno neplatí, že se dřevěné výrobky hodí jen někam na chatu. Naopak dnes a denně vídáme dřevo i v moderních interiérech. A ani u nás doma nesmí chybět! Bydlíme na vesnici, máme pasivní dům a celkově se snažíme myslet a žít udržitelně. Takže dřevo u nás najdete v kuchyni, jídelně, obýváku i dalších místnostech. Je to jeden ze stmelujících prvků našeho DOMA. ♥

Proč Čisté dřevo?

E-shop cistedrevo.cz znám už delší dobu. Před pár lety jsem tam objevila nádherný dřevěný betlém (konkrétně betlém IV), který u nás doma každý obdivuje. Figurky jsou s láskou ručně vyráběné ze smrku a lípy a vždycky, když se na něho během vánočních svátků podívám, tak mi vykouzlí úsměv na rtech. I díky němu jsem občas na Čisté dřevo mrkla, abych se pokochala dalšími kousky. Takže jsem nemohla přehlédnout dřevěný držák na medaile pro ty naše dva závodníky. Nějakou dobu mi zůstávaly v záložkách a osud tomu chtěl, aby mi přišel mail z eshopu, jestli bych ráda otestovala pár jejich výrobků.

Asi je vám jasné, že to nešlo odmítnout. Tento článek je tedy v rámci barterové spolupráce, za kterou jsem vděčná a s pokorou jsem ji přijala. Schválně jsem vybrala od každého něco, abyste i vy viděli, co všechno se dá ze dřeva vykouzlit.

Ještě než se ale pustím do postupného představování, ráda bych tu shrnula pár důvodů, proč by mohl tento projekt okouzlit i vás.

 • Skutečně nepřeberné množství dřevěných výrobků.
 • Za mě mají velice férové ceny, které mě mnohdy až překvapí (mile!).
 • Jsou to srdcaři, kteří svoji práci milují stejně jako dřevo.
 • Mají aktuálně 96% úspěšnost na Heuréce u ověřeno zákazníky!
 • Dbají na ekologické a šetrné zpracování dřeva.
 • Spolupracují výhradně s certifikovanými dodavateli a pomáhají organizaci Arnika s výsadbou nových stromů.
 • Na jejich Instagramu a Facebooku najdete spoustu inspirace třeba i na tvoření s dětmi a potěchu pro oči.

Kuchyňské potřeby s vůní dřeva

Kde jinde začít než v kuchyni. 🙂 Dřevěné doplňky do kuchyně totiž patří. Tedy u nás doma rozhodně a předpokládám, že i vy doma se pyšníte spoustou prkýnek, vařeček, válů, mašlovaček a dalších pomocníků.

Aby vám ale dělali dlouho radost, je potřeba dodržovat pár rad:

 • Nikdy nedávejte vařečky, dřevěná prkýnka a podobné dřevěné výrobky do myčky!
 • Vždy je myjte v ruce a dbejte na správné sušení.
 • To znamená: nechat důkladně uschnout ve “volném prostoru” a rozhodně neurychlovat schnutí např. umístěním na radiátor. To by se vám pak prkýnko začalo vysušovat a dost možná i kroutit.
 • Na klasická prkénka nepokládejte horké hrnce. Nadměrné teplo vám ho poničí a zůstanou tam i nevzhledné kruhy. Místo toho doporučuji pořídit si speciální podložku pod hrnce (hned první dvě fotky).
 • Jednou za čas je dobré prkénka a vařečky přetřít olejem (dřevu prospěje i včelí vosk).
 • Prkénka mějte rozdělené na různá použití. Třeba my máme na: pečivo, zeleninu, ovoce, maso, pečení, uvařené jídlo…

podložka pod hrnce podlozka-pod-hrnec

Když už jsem zmiňovala rozdělení prkýnek, nesmím zapomenout na tuhle nádheru: speciálně uzpůsobené prkno a sekáček na bylinky.

sekáček na bylinkyprkénko na bylinky

V šuplíku nám nesmí chybět ani designová prkýnka na servírování. Tohle “chlapácké” se vyloženě nabízí na uzené a podobné dobroty.

kuchyňské prkénko prkynko

Strava musí být vyvážená, takže když už tu máme uzené, hodí se také salát. A na ten je jako stvořený tento salátový příbor z olivového dřeva.

salátová naběračka

Plastovým brčkům už dávno odzvonilo, ty papírové jsou za trest, takže za nás jednoznačně doporučuji bambusovou a kovovou alternativu. Ta kovová je nebezpečná pro malé děti. O skle ani nemluvím… Sláma se zase láme, takže suma sumárum bambusová brčka to vyhrávají. Díky kartáčku na čistění a důkladnému vyschnutí vám budou doma dělat radost hodně dlouho!

brčka brcko eko-brcko

Když jsem na eshopu cistedrevo.cz uviděla klasickou mašlovačku z husího peří, hned jsem si vzpomněla na babičku. Dřív jak chodívaly drát husy, tak si jich tam nadělala několik, takže vydržely celý rok. A protože jsem zrovna poslední mašlovačku doma odrovnala, tak jsem si vybrala rovnou hned 3. Pro porovnání jsem vzala různé varianty a osobně mi nejvíc vyhovuje tady ta mašlovačka s peřím.

mašlovačka s husím peřím potiracka

mašlovačky maslovacky

Úložné boxy nejen do spíže

Ach ty bedýnky. Uskladníte v nich ovoce a zeleninu, utěrky, ubrousky, věci na pečení, čaje… ale klidně i hračky, pracovní věci, drobné nářadí a spoustu dalších věcí. Asi neznám jiný dřevěný výrobek, který vám nabídne tolik využití. Ne že bych vás chtěla předem děsit, ale u Čistého dřeva najdete v nabídce obrovské množství variant a rozměrů dřevěných úložných boxů, takže budete mít zřejmě stejný problém jako já: kterou variantu vybrat. 🙂 Zároveň je to ale i výhoda, protože spíže, komody a pokoje máme každý jiný, takže si alespoň podle svých potřeb vybere každý.

Já si vybrala bedýnku, box i krabici, protože každý z nich se mi hodí na něco jiného. Všechny zmiňované mají společnou kvalitu, takže se nemusíte bát, že bedýnku párkrát naplníte zeleninou, zvednete a rozpadne se vám.

dřevěná bedýnka drevena-bedynka-na-zeleninu

bedynka bedynka-uskladneni

U boxu jsem chvíli dumala nad tím, jak ho využiji, protože těch variant se u nás nabízelo hned několik. Vzhledem k tomu, že se mi nejvíc zalíbily hned dvě, tak budu muset další box dokoupit. 🙂

Hodí se mi totiž na uskladnění mých “fotících” utěrek a světe div se, ještě na WC. Abych to vysvětlila: dlouho jsem ladila podobu uspořádání základních hygienických potřeb tak, aby to vypadalo hezky. A právě dřevěný box skvěle ladí k betonové stěrce.

dřevěná krabicebox ze dřevadřevěný box

Co se týče organizace, mám tu ještě jednu perlu. Bambusový roztahovací organizér na příbory. Sdílela jsem ho už na sociálních sítích a sklidil veliký úspěch. Někteří ho máte také doma a nemůžete si ho vynachválit. U nás to platí také. Co jsme se přestěhovali do nového a dokončili kuchyni, tak organizace příborů byla to poslední, co mi dělalo vrásky na čele. Stále jsem nemohla najít rozměrově ideální variantu pro náš šuplík, takže to řešila utěrka a organizační peklo.

pribory-razeni

Jak vidíte, s příborníkem je to pastva pro oči. 🙂

příborníkorganizér na příbory roztahovaci-pribornik

Dřevěné podnosy a misky pro stylové servírování

Při svém focení receptů se neobejdu bez různých podnosů a misek. Dřevěné podnosy mají tu výhodu, že se dají využít nejen na servírování, přenášení pití a jídla z kuchyně na terasu, ale také na dekorování, protože stačí přidat lněný ubrousek, kytku a svíčku a během minuty máte jednoduchou výzdobu na stůl.

dřevěný podnospodnos ze dřevadekorace na stůl

Dřevěné misky pak oceníte hlavně při servírování.

dřevěná miskamiska ze dřevadřevěná miska

 

Originální dárky ze dřeva

Doma máme dva nadšené hasiče. Violi i Jirka závodí v požárním sportu a vzhledem k tomu, že během sezony objedou dost závodů a poctivě trénují, tak jejich týmy sbírají slušnou řádku medailí. Medaile tak byly všude. Na nástěnce, poličce, skříni… Takže jsem hledala něco, kam by si je mohli dávat. Přes obrázky jsem vyhledala dřevěný “věšák” s možností zvolit si sport i jméno. To mi přišlo naprosto dokonalý! A jak jsem později zjistila, u Čistého dřeva zvládnou právě i požární sport. Překvapení bylo, že to vyšlo zrovna tak, že holky mají znázorněné jinak než kluky. Tím pádem to zrovna u nás sedí úplně přesně, když je kluk jako proudař.

Dřevěný věšák na medaile najdete mezi originálními dárky ze dřeva. A je jen na vás, který sport si zvolíte. Věšák je stabilní, vejde se na něj spousta medailí a je to zároveň jedinečná výzdoba pokoje.

na medaileuchycení medailí vesak-na-medailedřevěný držák na medaile kam-povesit-medaile na-medaile

Mezi dřevěnými dárky najdete samozřejmě i další poklady. Dřevěné hračky, dárkové krabice, na které si můžete nechat vygravírovat jakýkoliv text a nechybí ani dárkové poukazy, když si nevíte rady. 🙂

Mně nejvíc zaujala dřevěný krabice na čaje. Na ni přišel text “Na zahřátí” a postupně ji plním kojícími čaji pro svoji sestru.

dárky ze dřeva drevena-krabicebox na čaje dreveny-darek krabice-na-caj

Dřevěné doplňky pro vaši zahradu

Jako poslední bych ráda zmínila dřevěné zahradní doplňky.

Já konkrétně toužila po novém pískovišti pro Rozárku. Zaujaly nás hned dvě provedení, ale nakonec to vyhrálo tady to pískoviště s lavičkami. Dá se dobře uzavřít, takže se tam nedostanou kočky. Součástí je i geotextilie pod pískoviště a plachta na zakrytí. Tím pádem tam nenapadá žádné listí, nenalítá a nenaleze co nemá…

Zatím vám nemůžu ukázat přímo fotky. Petr chce dřevo ještě natřít olejem, pak teprve pískoviště složíme a přivezeme písek. Ale nebojte, jak to bude hotové, určitě se s tím pochlubím nejen tady, ale i na svém Facebooku a Instagramu.

 

 

 

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...