Blog

Multifunkční přístroj Nutribaby+ XL – recenze

Už je to 7 let, co jsem naposledy připravovala první příkrmy. Tehdy jsem to řešila tak, že jsem vše připravovala ve vodní lázni a řeknu vám, ano, samozřejmě to jde a není to žádná katastrofa, ale teď s Rozárkou jsem byla od začátku rozhodnutá, že bych domů chtěla nějakého pomocníka.

Čekala mě kupa diskuzí, článků, recenzí i anket na Instagramu, abych se dopátrala, jaká varianta pro mě bude ta pravá. Vítězem se stal multifunkční přístroj pro přípravu jídel jak pro miminko, tak i pro celou rodinu Nutribaby. A díky dalšímu doporučení jsem oslovila e-shop andys.cz, že bych na něj ráda připravila recenzi.

Jak určitě sami víte, recenzuji jen produkty, které jsem si sama koupila/nebo bych si je mohla dovolit, aby pro vás nešlo o “nedostupné” zboží. Zároveň si na to beru hodně času, abych otestovala všechny možnosti. Stejně tak tomu bylo v tomto případě, kde jsem si s přístrojem na příkrmy Nutribaby hrála víc jak 2 měsíce. 🙂 A tady máte výsledek.

přístroj na příkrmy

V čem vařit příkrmy?

Na tuto otázku už jsem odpověděla. V mém případě dávám přednost vaření v páře a mixování v “robotu”. Jde o to, že když vaříte klasicky pomocí vodní páry, tak ať chcete nebo ne, stejně musíte vytáhnout nějaké hrnce, hlídat parní lázeň, pak vytáhnout mixér (tedy pokud mixujete a nepodáváte příkrmy formou BLW) nebo minimálně tyčák… takže končíte s plnou linkou. Když si ale pořídíte multifunkční přístroj na příkrmy, máte to vše v jednom. Šetříte místo, čas a ještě pro svoje miminka získáte chutný a zdravý první příkrm.

V případě multifunkčního přístroje máte navíc vyřešeno také ohřívání mléka, sterilizování lahviček a další… o tom víc na konci recenze.

Příprava příkrmů v páře

Výhody vaření v páře určitě znáte, ale neuškodí si to zopakovat. A pozor, neplatí to pouze pro první příkrmy.

 • Vaření v páře je jedním z nejzdravějších způsobů přípravy jídel.
 • V páře můžete připravovat zeleninu, maso, ryby, ovoce, rýži…
 • Co určitě oceníte, tak to, že si všechny ingredience zachovávají svoji svěží vůni, chuť i barvu – to platí zvlášť u zeleniny. Já osobně musím říct, že i když nejsou suroviny na příkrm nijak dochucené, tak mně osobně to moc chutná. Je to podstatně lepší, než když si stejné suroviny uvaříte jen tak ve vodě.
 • Nic se nepřipaluje a navíc je to v přístroji rychlejší, takže i šetříte svůj čas – nehledě na to, že přístroj nemusíte hlídat.
 • Podle výzkumů si takto připravené jídlo zachovává až o 40-50 % více vitamínů než je tomu při jiných formách přípravy.

vaření v páře

Jak se vaří příkrmy v Nutribaby?

Základní princip je stejný u všech parních hrnců a přístrojů. Parní hrnec ohřívá vodu ve spodní části tak, že z ní vzniká vodní pára, která postupuje jednotlivými naskládanými patry se surovinami. Pak se vrací zpět dolů do odkapávací misky ve formě vody – tu využijete na případné doředění při mixování. Mám pro vás ale konkrétně postup v tomto přístroji.

 1. Připravím si ingredience k vaření. Pro první příkrmy to bude jeden druh zeleniny. Tu i když je z naší zahrádky, tak ji důkladně umyji, očistím a nakrájím na malé kousky.
 2. Do spodní části přístroje naliji kojeneckou vodu.
 3. Přidám záchytnou misku, do které se bude vracet odpařená voda. přístroj na přípravu příkrmů
 4. Naskládám koš/koše se surovinami.vaření příkrmůvaření příkrmů v páře
 5. Pomocí jednoduchého ovládání zvolím vaření v páře – čas – spustím vaření. parní hrnec příkrmy
 6. Na displeji se čas postupně odečítá a jakmile vyprší, ozve se “alarm”, který mi dá vědět, že mám hotovo.příprava příkrmů
 7. Suroviny nechám trochu vychladnout, přendám je pomocí přiložené lžíce do mixéru.první zeleninový příkrm postup
 8. Přidám pár kapek kvalitního rostlinného oleje.
 9. Pomocí ovládání navolím mixování.
 10. Podle druhu zeleniny (např. u cukety není potřeba) přidám trochu vody na doředění. rozmixovaný první příkrm
 11. Hotový příkrm si rozdělím do misek. příkrm v-cem-delat-prikrmy

Mixování příkrmů

Uvařené suroviny se mixují ve speciální nádobě. Tu můžete mít klidně bokem a přidat ji k přístroji až na samotné mixování. Mixování si navolíte na displeji a určíte hrubost/jemnost – pomocí 3 stupňů. Já zatím používám 3, aby byla kaše pěkně jemná. Postupem času ale budu ubírat, aby si Rozárka zvykla i na kousky.

Pak už stačí jen zmáčknout tlačítko a nechat mixovat. Je to fofr.

mixér na příkrmy

Ohřívání příkrmů

Zvláště na začátku, kdy toho váš kojenec sní jen trochu, protože zatím jde hlavně o ochutnávání, budete nejspíš řešit to, že se vyplatí uvařit si příkrm na víc dnů. Konkrétně maximálně na 3 dny, víc bych určitě nedoporučovala. Leda v případě, že si chcete příkrmy mrazit/zavařovat. Takže tím pádem budete řešit i ohřívání příjmu. I v tomto případě se vyplatí zapnout Nutribaby. Jídlo bude ohřáté rovnoměrně a za krátkou dobu. Vy si zatím můžete nachystat bryndák a lžičku. 🙂

Mimochodem já osobně se řídím tím, že uvařený příkrm ohřívám pouze jednou. Nikdy ne víckrát. Víc se o tom pak rozepíšu v solo článku k prvním příkrmům.

Další funkce přístroje Nutribaby

Shrneme si to. Co všechno tedy Nutribaby XL umí?

 • Vaří v páře,
 • mixuje (3 rychlosti),
 • rozmrazuje,
 • ohřívá mléko (to mateřské i umělé),
 • ohřívá příkrmy
 • a sterilizuje!

kojenecké lahve sterilizace v-cem-sterilizovat-kojenecke-lahve

Co potřebujete vědět o multifunkčním přístroji Nutribaby+ XL

Za mě je to neocenitelný pomocník do každé rodiny! Za (aktuální) cenu 3590 Kč získáte hned několik funkcí v jednom přístroji. Ušetříte čas, energii svoji i tu při vaření, místo v kuchyni… Dovedu si představit, že se dá vzít i na dovolenou, protože skutečně nezabírá moc místa. Navíc i když skončíte s vařením příkrmů, tak se nemusíte přístroje zbavovat. Protože je vaření v páře zdravé, tak ho můžete využít například na vaření rýže, těstovin, ryb, zeleninových příloh a dalších dobrot.

Kde Nutribaby koupit: e-shop andys.cz → přímý odkaz na NUTRIBABY XL

Jejich tipy a nabídku můžete také na Facebooku a Instagramu.

XXXL kapacita: 3 koše na vaření v páře umožňující vaření bez nutnosti míchání různých druhů potravin

Objem: 2.250 ml parní jednotka + 700 ml mixovací jednotka

Ovládání: digitální display, intuitivní uživatelské rozhraní (1 tlačítko = 1 funkce)

Návod: je součástí balení a najdete v něm navíc i orientační dobu vaření jednotlivých surovin, což se pro začátek hodí. Všechny funkce přístroje jsou popsané zvlášť a tak dokonale, že jsem to zvládla spustit napoprvé i já totální amatér na všechny přístroje. 😀

Závěrečné zhodnocení: Kdybych měla volit na škále 5 hvězdiček, tak ode mě dostane celých 5. Za celou dobu používání jsem narazila pouze na jednu nevýhodu: když něco zůstane pod mixovacím nožem, je potřeba ho oddělat, aby se prostor důkladně umyl. Ale to tak máte u všech mixérů, takže to nijak neovlivňuje můj dobrý dojem. Celkově bych tohoto pomocníka doporučila rodinám, které očekávají miminko. Na vaření pro větší rodinu už to není – respektive neuvaříte v tom oběd pro celou rodinu, ale například zeleninovou přílohu/rýži/rybu ano.

Já konkrétně vidím velikou výhodu pro maminky na rodičovské, které nemají vždy čas uvařit něco plnohodnotného i pro sebe. Na příkrmy si čas najdou, takže stačí už jen přidat třeba kousek zeleniny/masa i pro sebe a máte hotový oběd, případně třeba večeři.

Ještě mě nesledujete na Facebooku a Instagramu? Tak to honem napravte 🙂 Nic vám pak neuteče.

postup přípravy příkrmůjak dlouho vařit příkrmy

 

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...