jarni-pomazanka

Vajíčková pomazánka s avokádem

80%

Porcí

6

Příprava

15 min

Hlasuj

Ingredience

  • 5 vajec
  • 1 zralé avokádo
  • 1 menší cibule
  • špetka soli
  • 2 lžíce kvalitní majonézy
  • 1 lžička sezamového oleje

Venku to na jaro zatím nevypadá, ale taková vajíčková pomazánka přijde vhod i v únoru :-)

Co vy a vajíčková pomazánka? Máte ji rádi? Receptů na ni koluje spousta, každá rodina má svůj oblíbený. Ale co ji jednou zkusit trochu netradičně? Třeba v kombinaci s avokádem? Myslím, že z výsledné chutě budete sami překvapeni. Nejlépe chutná namazaná na čerstvý chléb nebo na rozpečený suchý toast.

Vajíčková pomazánka trochu jinak? Proč ne!

Vejce uvaříme natvrdo. Avokádo rozkrojíme, vyjmeme pecku a vydlabeme vnitřek. Rozmačkáme vidličkou na malé kousky, přidáme rozmačkaná vejce, lehce osolíme, přidáme lžíci oleje a majonézu.

Vše promícháme a dáme na 30 minut odležet do lednice.

 

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu) – přihlášením dáváte souhlas s odběrem novinek z blogu Recepty dětem.

Už jste viděli kuchařku RECEPTY DĚTEM – Vařte pro děti tak, aby chutnalo o vám? Pokud ne, tak mrkněte ♥ Najdete v ní 86 nových receptů, které jinde nenajdete a celkem se můžete těšit na 103 receptů pro celou rodinu ♥

Ještě mě nesledujete na Facebooku a Instagramu? Tak to honem napravte :-) Nic vám pak neuteče.

vajickova-pomazanka-recept cesky-porcelan jarni jarni-pomazanka jaro pomazanka pomazanka-pro-deti pomazanka-s-avokadem pomazanka-z-vajicek recept-na-vajickovou-pomazanku vajickova-pomazanka vajickova-pomazanka-s-avokadem vajickova-s-avokadem

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
80 0 100 5
-->