segedin-recept

Segedínský guláš

100%

Porcí

6

Příprava

10 min

Vaření

1 h

Hlasuj

Ingredience

  • 8 cibulí
  • 1 kg vepřového masa (plecka)
  • 50 g másla
  • 640 g (1 sklenice) bílého zelí
  • 1 kávová lžička kmínu
  • 3-4 kávové lžičky mleté sladké papriky
  • 1 bobkový list
  • 200 g zakysané smetany
  • sůl
  • voda

Jeden z hlavních symbolů maďarské kuchyně (tedy alespoň pro nás Čechy :-)), který u nás už tak zevšednil, že jej zná skutečně každý. U nás doma máme zelí hodně rádi, takže tato kombinace nám nevadí, právě naopak.

Zrovna včera jsem jej připravovala na oběd a došlo mi, že recept na blogu zatím není.

Hurá na segedín!

Cibuli nakrájíme na půlky, ještě jednou překrojíme a krájíme na tenké měsíčky. Hrnec rozpálíme, přidáme máslo a cibuli. Průběžně mícháme. Mezi tím co se opéká cibule, stihneme nakrájet maso na menší kousky a ideálně všechny stejně velké.

Jakmile cibule krásně zezlátne, zaprášíme ji paprikou a kmínem. Promícháme a přidáme maso. Necháme maso opéct ze všech stran, promícháme a teprve teď osolíme a přidáme bobkový list. Necháme lehce pustit šťávu a přidáme zelí. Promícháme a teprve teď zalijeme vodou tak, aby bylo vše ponořené.

Přikryjeme a necháme dusit (případně i stáhneme plamen), občas promícháme.

Maso se bude dusit rozdílně dle toho jak máme velké kousky a jaké bylo celkově maso, ale zhruba hodinu to zabere.

Jakmile je maso měkké, vypneme plamen a zamícháme zakysanou smetanu – já dala 100 g a zbylých 100 g jsem nechala na dochucení pro ostatní dle chuti.

Podle mého není potřeba ničím zahušťovat.

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu) – přihlášením dáváte souhlas s odběrem novinek z blogu Recepty dětem.

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

Už jste viděli kuchařku RECEPTY DĚTEM – Vařte pro děti tak, aby chutnalo o vám? Pokud ne, tak mrkněte ♥ Najdete v ní 86 nových receptů, které jinde nenajdete a celkem se můžete těšit na 103 receptů pro celou rodinu ♥

Ještě mě nesledujete na Facebooku a Instagramu? Tak to honem napravte :-) Nic vám pak neuteče.

hlavni-chod-recept omacka-recept-segedin segedinsky-gulas-recept segedin-recept

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
100 0 100 7