Blog

Váleček embosovaný – recenze

Tento krásný váleček jsem dostala jako dárek od kolegyň a kamarádek z Testováno na dětech. Asi si dovedete představit moji radost. Konečně jsem se také dostala k tomu, abych jej vyzkoušela.

Charakteristika:

Průměr: 6 cm
Délka: 42 cm
Materiál: bukové dřevo.

Vzor je vyryt laserem.

Po použití váleček pořádně vyčistěte kartáčkem, pak omyjte vlažnou vodou se saponátem, opláchněte a pořádně vysušte. Váleček ošetřujte rostlinným olejem, jen tak Vám vydrží co nejdéle.

Komentář:

Já váleček poprvé otestovala na perníčky.

Práce s válečkem je snadná a zvládnou to i děti. Rozhodně musíte mít nejdříve vyválené těsto klasickým válečkem – silnější plát – poté použijete embosovaný váleček, který vyryje vzory. Pak již stačí jen vykrajovat.

Při práci s těstem na sušenky/perníčky je dle výrobce dobré mít těsto lehce pomoučené. V případě marcipánu a fondánu volíme na poprášení moučkový cukr.

Váleček není určený pro kynutá těsta či těsta obsahující příliš kypřícího prášku nebo jedlé sody. Vzor by v troubě zmizel.

Jednoznačně vidím výhodu i v tom, že se sušenky či perníčky nemusí dále zdobit polevou. Naopak drobná nevýhoda se skrývá v ceně, která je vysoká (zhruba 1100,-) a záleží zřejmě na každém, jak často bude váleček používat a zda se mu koupě vyplatí.

Seženete např. zde. 

valecek-recenze

cukrovi-valecek recenze pernicky-valecek

pernicky-karob

 

Kategorie

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
-->