Blog

Testování lahve Squeasy Snacker

K této otázce se podle mého dostane naprosto každý rodič. Co za lahev dětem pořídit? Do čeho dávat pití, smoothie nebo čerstvé šťávy? U nás dlouho frčela zdravá lahev a na vodu ji používáme stále, ale bohužel na hustější konzistenci vůbec není. Navíc se mi u ní vážně nelíbí, že se špatně čistí a ve vršku se zanáší, takže je potřeba tuto část často měnit. Co jsem začala chodit do práce, tak jsem i pro sebe řešila, do čeho si brát doma připravenou šťávu. Koupila jsem si lahev na pití (v nějakém super hyper marketu, už přesně nevím, který to byl), jenže jsem si ji vzala párkrát a zjistila, že je zbytečně těžká.

Pak přišlo na řadu plavání Violky. Pro tu byla lahev stejně nepraktická, protože má zbytečně veliký otvor a už vidím, jak by se celá polila. A pak jsem se díky blogu dostala ke Squeasy Gear. Máme doma zatím jednu menší velikost (Squeasy Snacker 180 ml) a jednu větší (Squeasy sport 480 ml).

Základní údaje o Squeasy Snacker (sport)

Jedná se o znovupoužitelný obal na dětské pití a jídlo. Hned na první pohled vás určitě zaujmou parádní a veselé barvy. Violka říkala, že jednoznačně nejhezčí je růžová a Jiříkovi se zase líbí ta zelená. Takže ať už máte doma holčičku nebo kluka, určitě budou spokojení všichni.

Lahev Squeasy Snacker můžete přibalit dětem do školy, do kroužků, mladším dětem na příkrmy, na výlety a klidně i pro sebe do práce. Lahev se plní pohodlně přes široký otvor a díky membráně a dokonalému uzavření nehrozí vytečení. Dá se říct, že si s lahvičkou klidně můžete házet a obsah bude naprosto v bezpečí.

Jak jsme testovali Squeasy Snacker

Nejdříve jsem si vzala lahvičky “do parády” já. Stále se řídím heslem důvěřuj, ale prověřuj, a tak jsem si říkala, že když už se to bude mít někomu někde vylít, tak ať to je raději u mě. Do práce si často nosím smoothie nebo ovocné/zeleninové šťávy. Večer jsem si tedy připravila ovocnou šťávu, naplnila ji do lahve a nachystala si ji do práce. Do kabelky jsem ji poprvé raději dala ještě do sáčku. Co kdyby náhodou… Ale bylo to zbytečné. Na Squeasy Snacker je spolehnutí. Mile mě překvapilo, že šťáva nebyla ničím cítit (což se bohužel u některých lahviček stává).

Vtipné bylo, že jsem si zapomněla vyndat patentovanou membránu proti vytékání :-)) a divila se, že to tak pomalu teče. Pak mi to ale došlo a příště už jsem byla chytřejší. Po vypití zůstala jen miniaturní složená lahvička, která zabere minimum místa. Což já rozhodně ocením, protože už tak nosím v kabelce (tedy abych pravdu řekla, je to spíše nákupní taška :-)) spoustu věcí.

Příště už jsem dělala šťávu i pro Petra do práce, protože máme doma i větší variantu Squeasy Sport. Ta funguje na stejném principu a po vypití ji opět jen srolujete, aby nezabírala místo.

Pak přišla na řadu Violka, která testovala v plavání a na výletě. Zkusila jsem ji dát smoothie i ovocnou šťávu a v obou případech naprosto bez nehody. Jako poslední testoval Jiřík domácí ovocné pyré.

Squeasy Snacker jsme tedy otestovali opakovaně na vodu, ovocnou šťávu, smoothie, ovocné pyré i bílý jogurt s marmeládou. Ve všech případech obstála na 1.

Výhody Squeasy Snacker

 • opakované použití (netřeba neustále kupovat plastové lahve)
 • široké využití
 • nezávadný materiál (potravinářský silikon bez BPA, PVC a ftalátů)
 • dětem se z lahve dobře pije
 • nemusíte se bát vytékání (skutečně dobře těsní)
 • obsah lahve “nenatáhne” žádný pach z lahve
 • Squeasy Snacker je lehoučká
 • po vypití zabere minimum místa
 • sympatický a líbivý design
 • snadná údržba
 • dobře se myje
 • lze dát do myčky
 • lze dát do mrazáku

Nevýhody Sueasy Snacker

 • pro někoho to může být pořizovací cena (okolo 400 Kč), ale když si spočítáte to, že ji můžete používat opakovaně a ušetříte za plastové lahve, tak se tato koupě rychle vyplatí
 • brala bych klidně ještě více barviček, ať je z čeho vybírat

Celkové hodnocení lahvičky pro děti (i dospělé)

Asi už vám je jasné, že jsem s tímto řešením naprosto spokojená. Za celou dobu používání jsem nenašla jediné mínus, které bych Squeasy Snacker mohla vytknout. Příští rok čeká Violku první třída a už teď vím, že větší velikost (Squeasy Sport) bude nosit na pití do školy. Určitě totiž víte, že čím lehčí je školní aktovka prvňáčků, tím lépe. Takže jsem ráda, že alespoň na této “položce” máme ušetřeno pár gramů. Tu menší může mít naopak na svačiny třeba v podobě smoothie. No a já do práce už taky nenosím nic jiného. Ještě že ty děti mám :-)

Takže pokud se chystáte pořídit si je domů také, tak myslete na to, že jedna vám stačit nebude :-)

Tady na obrázku si můžete prohlédnout kompletní složení lahvičky:

lahvicka_pro_detilahvicka_na_piti do_ceho_dat_detem_piti

Do školy nebo práce si můžete připravit čerstvou ovocno-zeleninovou šťávu:

Do odšťavňovače postupně dáme 4 pomeranče, 6 jablek, 3 kiwi, 1/2 hlávky bílého zelí a kousek zázvoru (stačí 1-2 cm). Vše promícháme a máme hotovo :-)

recept_na_ovocno_zeleninovou_stavu lahvicka_na_piti_deti

Kategorie

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...