Blog

Restaurace Camping Baldovec

U nás doma máme rádi ryby. Mamka i taťka mají narozeniny v listopadu a prosinci, a tak jsme si řekli, že je pozveme někam na večeři. Ideálně někam v okolí, kde dobře vaří. V posledních týdnech jsem slyšela chválu na restauraci v Campu Baldovec, a tak jsem si řekla, že to zkusíme. Teď ke konci roku tam pořádají různé speciálně zaměřené víkendy. Vzhledem k tomu, že husy máme domácí, dýně jsme nestihli a největší chuť jsme měli na rybu, tak jsme vybrali právě rybí víkend. Navíc to vyšlo hezky tak, že přesně v ten pátek měla mamka narozeniny.

Do Baldovce to máme docela kousek, ale i tak jsem tam byla naposledy tak 3 roky zpět. A to jsme si tehdy dávali nějakou nemastnou neslanou topinku s masovou směsí J) Od té doby se toho hodně změnilo. Camp celkově vypadá podstatně lépe, restaurace prošla nádhernou proměnou a jídelníček také. I služby šly podle mého směrem vzhůru. Jediné, co stále zůstává, tak veliký bar uprostřed restaurace. Nějak tomu nemůžu přijít „na chuť“ a přijde mi, že zabírá zbytečně moc místa. Jinak ale prostředí vážně super a chválím i malý dětský koutek.

Ochutnali jsme Staročeskou rybí polévku s žemlovým nočkem, předkrm – Domácí rybí paštika v kabátku z listového těsta na zeleninovém salátku s rukolou a téměř všechny hlavní chody. Já si dala Pošírovaného kapra na víně na kuskusovém rizotu. Kapr byl výborný, ale to kuskusové rizoto mě naprosto dostalo. Celkově se tato kombinace kuchaři vážně povedla.

Dál jsme měli výborného punkevního pstruha – Pečený pstruh na kmínovém másle a vařené brambory. Tady se vyplatilo, že méně je více. Pstruh je totiž tak chutná ryba, že je škoda k ní vymýšlet nějaké přehnané kombinace. Na kmínu nebo na čerstvých bylinkách ho máme nejradši. Moc dobré bylo i Filátko z candáta s bylinkovou krustou a glazovanou zeleninou.

Jako dezert jsme si dali Citronový koláč zapečený sněhem. Opět chválím výběr. Citronový koláč se k rybám parádně hodí. A pro mamku a taťky jsem měla domluvené překvapení, že to měli i se svíčkami. K tomu výborná káva (Petr chválil, že konečně někde mají „tak akorát“ hrnečky na lungo J) a dobrý výběr bílého vína. Celkově jsme byli všichni moc spokojení a mile překvapení.

Pokud přemýšlíte, kam někdy zajet o víkendu na výlet, tak Baldovec doporučuji. Můžete se projít, vyčistit si hlavu, a pak se dobře najíst. Navíc klidně můžete vyzkoušet i lanové centrum. Přes léto je k dispozici prostorná terasa.

Stránky Campingu Baldovec vám nabídnou alespoň základní info, každopádně doporučuji sledovat spíše Facebook Baldovce, kde zveřejňují veškeré novinky a aktuální fotky. Stejně tak si je můžete přidat na Instagramu.

baldovec baldovec_kemp_rybybaldovec_restaurace camp_baldovec kemp_baldovec blogerka_recenze

Kategorie

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...