Blog

Recenze na tlakový hrnec Fissler

Tlakáč. Familiární název pro milovaného pomocníka v kuchyni, bez kterého se někteří neobejdou. Provoz je úsporný, vaření rychlé a výsledná chuť poctivá. Přiznám se, že sama jsem nějakou tu dobu odolávala, i když třeba moje mamka v něm vařila vývary odjakživa. Minulý rok jsem se začala celkově poohlížet po nových hrncích celkově. Četla jsem recenze a zjišťovala od známých, s jakou značkou jsou spokojeni a naopak. S úspěchy blogu přišlo dokonce i několik nabídek právě na nové kuchyňské nádobí, ale žádný produkt mě nenadchl tak, že bych ho chtěla domů a navíc ho ještě i propagovat.

Cesta k výběru tedy byla dlouhá, ale zpětně jsem ráda, že jsem tomu dala čas a na výběr kladla takový důraz. Jasným vítězem se pro mě stal výrobce Fissler, od kterého mám nyní díky e-shopu Vše na vaření kompletní sadu hrnců (o těch někdy příště) a právě také tlakový hrnec, na který se mrkneme právě teď.

Jde konkrétně o typ: Tlakový hrnec s napařovací vložkou – 8 l, nerez – Vitavit® Comfort Fissler – Fissler a sžila jsem se s ním tak dobře, že jeden recept právě s jeho použitím najdete i v chystané kuchařce :-)

Vzhledem k tomu, že se u nás vaří ve velkém, tak jsem si vybrala nejvyšší objem. Pokud ale nevaříte ve velkém jako my, tak se možná spokojíte i s menším provedením. K sehnání je tento typ totiž také v 4,5l a 6l provedení.

Parametry tlakového hrnce

Průměr: 26 cm
Obsah: 8 l
Materiál: leštěný nerez 18/10
Použití: plyn, elektřina, sklokeramika, indukce
Mytí: myčka nádobí
Záruka: 3 roky

Cena: 6469 Kč

fissler-logo

Co vše můžete čekat od tlakového hrnce Fissler?

Řada tlakových hrnců Vitavit ® Comfort má jedinečný moderní design a praktické funkční prvky.

♥ Uvnitř hrnce je měrná stupnice pro jednoduché dávkování tekutin.

Odpadá tak věčné měření vody. Nepotřebujete vytahovat žádnou další nádobu a snadno tak uvidíte, kolik vody v hrnci máte.

♥ Barevná označení pro jednoduché a správné nasazení poklice.

♥ V rukojeti hrnce je indikátor, vizuálně i zvukově oznamující pevné uzavření hrnce poklicí.

Skutečně slyšíte, když je poklice správně uzavřena. K tomu všemu se navíc změní indikátor v poklici z červené na zelenou, takže máte dvojitou kontrolu.

♥ Velký ovladač s grafickými symboly pro snadné nastavení 2 stupňů rychlosti vaření a odtlakování.

Na vývar a přípravu masa doporučuji stejně jako výrobce využít “rychlé přípravy” (funkce vhodná pro vaření masa). Naopak pokud se chystáte jen na zeleninu, ryby nebo rýži, tak postačí “šetrné nastavení!

♥ Po přepnutí ovladače do polohy odtlakování se hrnec automaticky a bezpečně odtlakuje.

♥ Ukazatel nutnosti výměny těsnění.

♥ Integrovaná barevná signalizace je umístěna viditelně na otočném ovladači.

♥ Funkce pro vaření v páře umožňuje šetrné vaření bez tlaku, tlakový hrnec zcela nahradí klasický hrnec pro vaření v páře.

Nemusíte tak utrácet za další kus nádobí, konkrétně za parní hrnec. To vidím jako super vychytávku, hlavně pokud se snažíte vařit zdravě, připravovat příkrmy pro děti nebo třeba musíte držet nějakou zdravotní dietu, při které se jí právě hlavně jídla vařená v páře.

♥ Držadlo moderního tvaru je přizpůsobené pro bezpečnou manipulaci a je ho možné z hrnce pro snadné uskladnění sejmout.

Moderní mi přijde celý hrnec. Asi i proto jsem si ho vybrala. Celkově zapadá k sadě hrnců, které mě zaujaly hned na první pohled. A představte si to, že když je pořádně naleštěný, tak je jako zrcadlo :-)

♥ Dno CookStar rychle a rovnoměrně rozvádí teplo a šetří energie.

Opět super věc. Není třeba mít zbytečně dlouho puštěný vařič, takže šetříme nejen životní prostředí, ale také naše finance.

♥ Dno CookStar je vhodné pro všechny typy sporáků.

Tuto vlastnost momentálně oceňuji skutečně hodně. Zatím vaříme na plynovém sporáku, ale za pár měsíců po přestěhování plánujeme indukci. Takže pokud si nejste 100% jistí tím, jaký vařič budete v budoucnu mít, tak nádobí vhodné na všechny typy sporáků je jasnou volbou i pro vás.

 

Dá se říct, že všechny tyto body beru jako jasné plusy a výhody tohoto hrnce. Horko těžko se v tomto případě hledá nějaké mínus. Snad jen to, že je tlakový hrnec docela těžký, ale to se dá při tomto rozměru očekávat.

V balení najdete navíc i napařovací vložku a samozřejmě podrobný návod v češtině.

naparovaci-vlozka-parni-hrnec tlakac-recenze tlakovy-hrnec-doba-vareni

Jako nedílnou součást servisu beru možnost dokoupit náhradní díly tlakových hrnců.

Co si můžete uvařit v tlakovém hrnci?

Jednoznačně vývary. Také guláš, klasický i bramborový, hovězí ptáčky, fazole, segedín a mnohé další. Navíc pokud nechcete vyloženě použít výhod tlakového hrnce, můžete jej bez pokličky použít i jako klasický hrnec a nemusíte si domů pořizovat jiný velký hrnec.

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu).

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

parni-hrnec-recenze

jak-tlakovy-hrnec-koupit tlakovy-hrnec-recenze vyber-tlakoveho-hrnce-recenze

 

 

Kategorie

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
-->