Blog

Plánuji kuchyni – vysněný kávový koutek

Mnozí z vás víte, že momentálně řešíme stavbu nového domu. I když je zařizování ještě hodně daleko, i tak musíme dopředu plánovat a já plánuji ráda. Budeme mít spojenou kuchyni, jídelnu a obývací pokoj a zjistili jsme, že tam máme takový prázdný “koutek”, který je přece škoda nechat prázdný. No a protože s Petrem milujeme kávu, dobrou kávu, tak nás napadl KÁVOVÝ KOUTEK.

Před několik dny mi přišla taková roztomilá výzva: sestavit si takový wishlist z produktů na Favi. A to je přesně něco pro mě :-) Koláže a ladění předmětů miluji, takže hurá do toho.

Co musíte vědět, než poprvé půjdete na Favi?

Pokud Favi znáte, tak je moje varování asi už bezpředmětné :-)) Ono jde totiž o těžce návykovou stránku! Mají tam sbírku úžasných věcí, hlavně zaměřených na design, kterým se hodně těžko odolává. Je jich tam tolik, že podle mě nemáte ani šanci to všechno projít. Možná tak někdy během neschopenky, která by musela trvat minimálně týden :-)

Já jako první zabrousila do sekce “kuchyně”. Tam to moje blogerské srdce táhne nejvíc. Za mě je strašně super dělení podle stylů. Pokud se necítíte silní právě v ladění, tak stačí vybírat produkty z jedné kategorie-stylu a máte vyhráno.

#BEZKAVYANIRANU

Můj list přání (angličtina je super, ale stejně radši používám češtinu :-)) je tedy tematicky zaměřený na kávový koutek. Jako první tu máte část mé osobní inspirace, kterou postupně ukládám z brouzdání po internetu. Jen se na ty fotky koukám a už cítím tu vůni čerstvě mleté kávy… ach :-)

KÁVOVÝ KOUTEK

 

Jaký kávovar?

Kávovar vybíráme společně s Petrem už asi rok. Teď se tedy zatím nechystáme kupovat nový, ale finanční svatební dary jsme si uložili a až přijde ta správná chvíle, tak si ten náš vysněný kávovar koupíme. Zatím stále uvažujeme nad pákovým i automatickým typem. Kdo to rozsekne, to vážně netuším :-) Ale hodně mě láká retro styl, který jsem si vybrala právě i na Favi. No uznejte, má něco do sebe! K tomu nesmí chybět ani dostatek dóziček na kávu.

kavovy-koutek

Hrnečků na kávu není nikdy dost!

Hrnků mám už teď spoustu. Ale to nevadí! hrnečků na kafe totiž není nikdy dost! Malé, větší i obrovské :-) Pro sebe i pro návštěvy. Klidně i pro hodně návštěv. U nás by vyšel hrnek na celou vesnici :-)) Nejvíc se mi líbí bílé, krémové a pastelové tóny.

hrnky-na-kavu

 

Káva s sebou? Žádný problém!

Občas není čas si ke kávě sednout. Pro tyto případy určitě nesmí chybět oblíbené cestovní hrnečky. Zatím to řešíme termoskou, ale už teď se poohlížím po stylovém KeepCupu. Nejvíc se mi líbí ty s přírodním nádechem a opět pastelové tóny.

cestovni-hrnecky-na-kavu

Na čem nosit kávu? Na podnose přeci!

Doma mám několik podnosů na focení. V naprosté většině jde o bedýnky a dřevěné kousky. K přírodním materiálům mě to táhne nejvíc, takže určitě bych ráda přidala ještě jeden pořádný podnos, co “něco vydrží”. K tomu pak ideálně jeden skleněný, ale ten pravý jsem zatím neobjevila.

podnos-na-kavu

 

Čaj nesmí chybět

A protože milujeme i dobré čaje a pijeme je hodně často, tak součástí koutku bude i “čajová výbava”. Hlavně tedy slavnostní čajový servis, který se skvěle hodí na nedělní snídaně a pro návštěvy. K tomu čerstvě upečená bábovka a pohoda je na světě.

caj

 

Trochu toho mlsání

Podnosů mám doma také víc, ale žádný menší a na sušenky. Proto mám na svém seznamu přání i tuto sladkou tečku v podobě skleněných podnosů.

cukrovi

Všechny produkty najdete → FAVI

Fotografie jsou ilustrační a koláže jsou moje práce.

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu).

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

 

Kategorie

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...