Blog

Otestovala jsem Lepicol Lighter

V práci mám na starost několik projektů, u kterých si sama fotím produktové fotky a chystám příspěvky na jejich sociální sítě. Loni na podzim k profilu s probiotiky přibyl i nový Lepicol Lighter, o kterém jsem zatím nic netušila. A protože mám ráda, když vím, o čem píšu, tak jsem se rozhodla, že Lepicol v rámci jednoho měsíce vyzkouším i mimo práci a připravím pro vás recenzi.

Začátek roku – všichni hubnou po svátcích a já?

Lepicol jsem začala užívat zhruba v polovině ledna. Nebylo to kvůli tomu, že bych přes svátky nabrala nová kila. Ty kila jsem nabrala postupně za celý rok 2018. Co do kvality jídla si stojím za tím, že jím dobře. Ale mám jiný problém. Jak je hodně práce, tak jím nepravidelně a co je pro mě podstatně horší, tak mám méně pohybu. A to je pro mě osobně největší kámen úrazu.

Ještě když jsem byla na rodičovské, tak jsem měla skoro o 15 kg méně. Měla jsem čas na cvičení a dlouhé procházky. Žádná posilovna, nějaké speciální cvičení, ale obyčejná chůze. Jenže to muselo být alespoň 40 km intenzivní chůze za týden. Po nástupu do práce, kde celý den sedím to šlo z kopce. A na mně je to poznat. Jak přijde jaro, léto, tak je pohybu venku dost (teď hlavně na stavbě), takže běžně dám dolů několik kg “ani nevím jak”, ale pak se to přehoupne na zimní období a já si připadám jako medvěd. :-(

Úplně nejhorší pro mě je, že jsem se cítila nafouknutá. Řešila jsem to i s doktorkou, protože mi takhle haprovala váha klidně +-4 kg za měsíc v rámci cyklu a to už je docela dost. A tak jsem si řekla, že třeba bude Lepicol to pravé i pro mě.

lepicol-lighter

Co je to ten Lepicol Lighter?

Kdybych to řekla úplně přesně podle sebe, tak je to přípravek, který je primárně určený k redukci váhy, zlepšení zažívání a vyprazdňování, udržení normální hladiny glukózy v krvi a díky probiotikám i celkově lepšímu pocitu. Není to žádný zázrak, který udělá vše za vás a co se mi na něm líbí, tak je jeho složení. Nejde o žádné šílenosti, ale o přírodní složení. I proto jsem mu dala šanci.

V jednom balíčku najdete 30 sáčků → na jeden den se pak počítají 3 sáčky, takže 1 balení by vám mělo vystačit na 30 dní. Doporučuje se užívat Lepicol po dobu 1 měsíce, takže když to shrnu, tak na 1 měsíc budete potřebovat 3 balení.

Cena vychází u jednoho balení na necelých 300 Kč, za měsíc tedy necelých 900 Kč.

Koupit Lepicol si můžete přímo na stránkách lepicol.eu, kde je aktuálně za 279 Kč.

A co se mi na tom produktu ještě líbí? Že lidé, kteří za tímto projektem u nás stojí, tak mají dost rozumné názory a nebojí se je prezentovat ani na sociálních sítích. Vybírám jeden konkrétní příspěvek z jejich Facebooku:

Játra jsou našim přirozeným filtračním orgánem. Základní živinou pro játra jsou bílkoviny a některé diety zapovídají konzumaci masa a mléka, důležitých zdrojů bílkovin. Toxinů se nelze účinně zbavit bez amino kyselin, které toxiny na sebe vážou.
Velmi důležitou amino kyselinou je methionin, který lze nalézt v hovězím mase, v mase kuřecím či krůtím, v hnědé rýži, luštěninách, sezamovém semínku či v sóje.
Neopouštějte proto pestrou stravu jenom proto, abyste vyzkoušeli “zaručenou” detoxikační dietu. 

Jaké je jeho složení?

Konjak glukomanan

Glukomannan, konjak nebo ďáblův jazyk. Pochází z tropické a subtropické východní Asie má jednu obrovskou výhodu, její hlíza totiž obsahuje zázračný glukomannan. A označení “zázračný” není v případě využití této látky při redukci váhy vůbec nadnesené.

Konjaková mouka je součástí mnoha běžných pokrmů v Číně, Japonsku i Koreji a je tam obecně považována za mimořádně zdravou složku potravy. Po staletí je přirozenou součástí stavy obyvatel Japonska. A jak všichni víme, tak právě v Japonsku se lidé těší všeobecně dobrému zdravé a nízkému výskytu obezity a cukrovky.

 • Glukomannan byl díky svým vlastnostem uznán účinnou látkou přispívající ke snížení hmotnosti. Odbornou institucí, která tak učinila, je EFSA – Evropský úřad pro bezpečnost potravin.
 • Zdravotní tvrzení, které bylo glukomannanu přiděleno, zní přesně takto: “Glukomannan (konjakový mannan) v rámci nízkoenergetické diety přispívá ke snížení hmotnosti”. Společně s dalšími tvrzeními vztahujícími se k potravinám je součástí oficiálního dokumentu JAK A PROČ VÝŽIVA OVLIVŇUJE ZDRAVÍ / Zdravotní tvrzení na potravinách, který v roce 2013 vydala Potravinářská komora České republiky.
 • Je přírodním prebiotikem. Prášek z konjakové hlízy je prebiotikum, které živí přátelské bakterie ve střevě.
 • Ulevuje od zácpy.
 • Snižuje hladinu cholesterolu. 
 • Pomáhá diabetikům.
 • Je potřeba jej důkladně zapít. Uvádí se 1–2 sklenice vody!

Psyllium (plantago ovata) – nebo také jitrocel indický, jitrocel vejčitý

Psyllium je vlastně vláknina, která vznikne vyčištěním obalů semen této rostliny a pomůže vám s:

 • podporou peristaltiky střev
 • vyprazdňováním
 • proti zácpě
 • proti vzniku hemoroidů
 • při redukčních dietách
 • s celkovou očistou

Co se mi líbí na stránkách Lepicolu, tak je jejich kalkulátor vlákniny, ve kterém si můžete spočítat, kolik jste za den snědli vlákniny. :-) Mimochodem dospělý člověk by měl zkonzumovat okolo 40 gramů vlákniny denně. Tak si zkuste spočítat, jak jste na tom dnes vy.

Živé kultury 

Miliardy mikroorganismů střevní mikroflóry, které najdeme v našem trávicím ústrojí hrají podstatnou úlohu v podpoře a udržování silného imunitního sytému a trávicího ústrojí, takže udržování si optimální rovnováhy těchto mikroorganismů je důležité, i proto je dobré užívat probiotika a přípravky, které je obsahují.

Lepicol obsahuje konkrétně tyto živé kultury:

Lactobacillus casei, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bulgaricus, Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium longum

Chróm pikolinát 

Chrom přispívá k:

 • normálnímu metabolismu bílkovin, sacharidů a tuků
 • k udržení normální hladiny glukózy v krvi
 • a je organismem velmi dobře využitelný.

lepicol-lighter-zkusenost

Můj první týden s Lepicolem

Uf. Abych pravdu řekla, čekala jsem, že první dny budou asi docela náročné, ale bylo to asi ještě krapet horší. Respektive první tři dny byly ve znamení “kde je nejbližší WC”. Pak se to uklidnilo. Každopádně první týden byl nejnáročnější a zvládala jsem třeba jen 2 skleničky denně místo 3. Nutno ale dodat, že to nebylo třeba jako když máte střevní chřipku, cítila jsem se celkově dobře, jen se tělo čistilo.

Vzhledem k tomu, že přes zimu toho nevypiju tolik, co třeba v létě, kdy s pitným režimem nemám absolutně vůbec problém, tak jsem si musela také navyknout na to, že zase víc piju. Což je ale super.

A abych to ještě více podpořila, tak jsem začala zase víc chodit, a protože byl zrovna i zamrzlý led, tak jsme chodili i hodně bruslit.

lepicol-lighter

Lepicol Lighter – jak šel čas dál?

První skleničku Lepicolu jsem si dávala vždy hned ráno, ještě než jsem šla do práce. Snídani jsem si pak dala až v práci, abych tam měla rozestup. Na dopolední svačinu jsem jedla hlavně ovoce, nějaké pomazánky, jogurty a podobně. Nic těžkého.

Druhá sklenička přišla okolo 11 v práci. Obědy jsem nějak extra neřešila, jedla jsem stále stejně, jako dříve, protože obědy u mě problémové nejsou.

Odpolední svačinu jsem se snažila stíhat, ale kolikrát to nevyšlo. Jak chodím okolo 3 domů z práce, tak už to nestíhám. Když pak přijdu domů, tak se k tomu kolikrát nedostanu a je to… takže toto ještě mám jako restík.

Třetí skleničku jsem si plánovala vždy před večeří, kdy jsem se snažila jíst hlavně různé saláty, které vážně můžu.

Každou skleničku jsem důkladně zapila a celkově jsem se naučila zase nosit si s sebou láhev s vodou.

Celý měsíc utekl jako nic, vynechala jsem pouze jeden den, kdy jsem si Lepicol zapomněla doma. Jinak jsem to poctivě dodržela. A protože jsem chtěla vědět, jak to bude dál, tak jsem s recenzí počkala až teď do března. Během testování jsem ale vypustila do světa několik stories a ozvaly se mi 2 paní, které měly samy s Lepicolem zkušenost. Tak jsem je trochu vyzpovídala a s jejich svolením přidávám i jejich pohled na Lepicol.

Marika, 37 let

Lepicol Lighter mi doporučila přímo moje doktorka, která se mnou už delší dobu řeší můj problém s vyšší hladinou glukózy v krvi a také opakujícím se problémem se zácpou. Trpím na to od druhého porodu a už to nebylo příjemné. Koupila jsem si nejdřív jen jednu krabičku, protože na podobné výrobky nějak nevěřím, i když mi to doporučila doktorka. Říkala jsem si, že cena je v pohodě a nějak mi nebude vadit, kdyby to nemělo efekt. Ale už po prvních dnech mi došlo, že budu mít spíš opačný problém, než je zácpa. 😀

Raději jsem volala doktorce, jestli je to v pohodě, ale ujistila mě, že pokud to není nějaký extrém, tak ano. Po dalších 2 dnech se to uklidnilo, já si najela na nějaký režim a po 10 dnech objednala 2 další krabičky. Nakonec jsem Lepicol koupila ještě jeden a měsíc si prodloužila o týden.

Kontrolní testy po 2 měsících dopadly výborně, a aby toho nebylo málo, zhubla jsem 4 kg a celkově se cítila spokojenější. Takže za sebe ho doporučuji dál. Zkoušela jsem to i na manžela, ale ten to vzdal předem, že mu Lepicol nechutná (ochutnal jednou ode mě). Nevím no, mi to přišlo v pohodě. Tak se budu těšit na Vaše výsledky.

Lenka, 31 let

Prásknu na sebe, že po tom, co jsem přestala s kojením, tak jsem přibrala 8 kg a celkově jsem se cítila blbě. Bez energie a ze všeho otrávená. Takže jsem hledala něco, co mi pomůže nakopnout a narazila jsem na Lepicol. Nejdříve jsem tedy pokukovala po tom zeleném, jak je tam hlavně ta vláknina, ale pak na mě blikla i růžová novinka, kde byla zmíněná i redukce váhy, a tak jsem vzala toto.

Celkem se mi povedlo dát dolů 3,5 kg první měsíc, pak už jsem si další balení nekupovala, ale držím si ten stravovací a pitný režim z toho prvního měsíce a další 2 kg jsou pryč. Okolí mi řeklo, že je to jen placebo, ale i kdyby, tak můj cíl se pomalu plní. 

lepicol lighter zdrava-svacina

Jak se cítím po víc jak měsíci s Lepicol Lighter?

 • Zhubla jsem 2,5 kg, která se i víc jak po měsíci nevrátila a 1 další kg v dalším měsíci.
 • Břicho jsem po tom měsíci neměla vůbec nafouknuté.
 • I v obličeji se cítím lépe (jako že nejsem tak “opuchlá”).
 • Celkově se cítím i teď lépe, což hodnotím asi jako největší užitek.
 • Pitný režim mi vydržel i teď a jsem konečně zase na tom, na co jsem zvyklá.
 • Mám více energie.

Celkově bych zhodnotila měsíc s Lepicolem jako přínosný. Když pominu ty první tři dny, kdy doporučuji být radši doma (naplánovat si začátek třeba na víkend), tak mi to přišlo fajn. Co se týče chuti, tak pro mě to bylo neutrální, v ničem mi to nevadilo, ale je fakt, že po 2 týdnech se to pak už docela “přepije”, takže jsem si Lepicol rozpouštěla občas i v čerstvé ovocné/zeleninové šťávě.

První změny k lepšímu jsem pociťovala až na začátku třetího týdne, kdy se mi lépe vstávalo, měla jsem víc energie a nebyla jsem tak opuchlá.

Nejčastější otázky ze zpráv

Během užívání Lepicolu mi přišlo několik otázek, tak jsem se za vás zeptala přímo odborníků:

1. Dá se koupit Lepicol Lighter i běžně v lékárně? Nebo pouze na internetu?
Zatím pouze na internetu, lékárny jsou přeplněny doplňky stravy, navíc marže velkoobchodů a lékáren výrobek zdražují, při současných kalkulacích by Lepicol Lighter stál v lékárnách až 450,- Kč.
Jak je známo, obraty prodejů doplňků stravy na internetu každým rokem rostou a tento obrat by v nejbližších letech mohl dosáhnout až 25 % z celového obratu prodeje doplňků stravy. Proto si myslíme, že má smysl se věnovat internetovému prodeji našich výrobků.


2. Můžeme užívat LL i delší dobu, než jen jeden měsíc?
Ano. LL je dopněk stravy, tedy jedna kategorie potravin a je tudíž určený pro dlouhodobější užívání. I pokud nechcete vyloženě dále hubnout, je LL skvělým doplňkem stravy, který obsahuje jemnou vlákninu, patentově chráněné a klinickými studiemi prověřené probiotické kultury, další skvělou vlákninu glukomanan a také i pro normálního člověka potřebný esenciální minerál chróm.

3. Co když po 14 dnech přeruším užívání Lepicolu? Je lepší pak začít znovu od začátku 1 celý měsíc?
Vůbec nic se neděje, LL je doplněk stravy, má člověku usnadňovat jeho život v případech, kdy nestíhá jíst dostatek vlákniny či probiotických potravin, takže lze bez problémů kdykoliv opět začít užívat.

4. Jeden náš postřeh: První týden je nejnáročnější a hodně pročišťující. Je to v pořádku? Má se vydržet v dávkování 3 sáčky za 1 den, nebo se dá třeba ubrat na 1-2 sáčky za den, a až se situace uklidní a tělo si zvykne, tak najet na 3 sáčky za den?
Ten problém se často objevuje u lidí, kteří mají ve stravě málo vlákniny (doporučená denní dávka je 30 g a průměrně zkonzumujeme ve stravě 12-15 g, je potřeba si uvědomit, že jedno středně velké jablko obsahuje cca 4 g vlákniny, většina pečiva z marketů jí obsahuje jen mizivé procento). Trochu větší a pravidelný přísun vlákniny může u těchto lidí zpočátku způsobit zmíněné problémy, jako průjem či nadýmání. Rovněž spousta lidí má ve střevech jistou nerovnováhu střevní mikroflóry, mohou převládat ty “špatné” bakterie, a pokud přijdou do kontaktu s probiotickými bakteriemi, může nastat konkurenční boj projevující se právě zmíněnými problémy.
Tento jev se odborně označuje jako tzv. Herxheimerův efekt a většinou dojde k nastolení rovnováhy a k uklidnění situace ve střevech během několika málo dnů či maximálně 2 týdnů.

lepicol ligter lepicol-cz

Zdroje:

www.bio-kult.cz

https://www.svet-zdravi.cz

www.celostnimedicina.cz

www.bylinnalekarna.cz

 

 

Kategorie

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...