Blog

Levandulová

Na festivalu Le Rendez Vous jsme objevili i levandulový stánek. Stánek, který přitahoval moji pozornost hned od začátku. Levanduli miluji. V jídle, pití, jako dekoraci, v kosmetice a hlavně na zahradě.

Ty jsi má, levandulová
Úplně celá, celičká, levandulová
Nádherně levandulová
Levandulová

Kdo za tím stojí

Martina a Jan Radvanovi z úžasné levandulové. Jejich příběh si můžete přečíst přímo na webu a navíc zjistíte, kde je v blízké době potkáte, kam si můžete zajít na šviháka nebo rovnou můžete nakoupit v obchůdku. Jen víc takových nadšených voňavých projektů!

Rychlí špunti – těmi to začalo

Jako první jsem brala rychlé špunty ve zdravější podobě. Jablečný cidre je vyráběn ze 100% jablečné šťávy v souladu s podmínkami ekologického zemědělství. Bez přídavku cukru, umělých barviv a aromat. Prostě lahoda pro děti jako ideální pití na dětské oslavy na přípitek.

Levandulovým švihákem to pokračovalo

Děti čekaly na palačinky od stylově oblečeného kuchaře a my zatím ochutnali výborného levandulového šviháka. Jde o lehce šumivé (tiché) víno z Moravy (Zweigeltrebe rosé) s levandulovým květem a borůvkami. No nešlo to jinak a nákup pokračoval lahvinkou. Dodrželi jsme rady, důkladně ho nachladili a otevřeli nedávno k prvnímu letošnímu grilování.

levandule-rychle-spunty

svihak_levandule

Špetka toho koření z Provence

Nemám ráda kupované umělé náhražky a ráda “kořením” pomocí bylinek. Toto provensálské koření patří mezi ty výraznější. Pokud si jej (nebo jemu podobné) koupíte, pak s opatrně, protože pokud ho dáte do jídla více, nemusí vám chutnat. Super je, když ho ještě před přidáním do jídla lehce promněte mezi prsty.

Palačinka v dětech zmizela jako nic a my ochutnali navíc ještě levandulovou pusinku, kterou bych teda jako taky chtěla umět. Celkově jeden z nej stánků a milých překvapení celého festivalu!

koreni-recept-bylinky

IMG_2847 IMG_2849 levandulova

 

Kategorie

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...