Blog

Ima Decor = e-shop s duší

K psaní receptů patří fotky. A k fotkám jídla jednoznačně patří food styling. A u food stylingu se neobejdete bez krásných věcí. Už asi dva roky sbírám všude možně po obchodech různé hrnky, talířky, skleničky, utěrky a podobné „serepetičky“, bez kterých si už samotné focení jídla nedovedu představit. Baví mě vymýšlet různé barevné kombinace a kompozice. Bez početné „základny“ doplňků bych se skutečně neobešla. Letos jsem se rozhodla hlavně z úspory času využít spíše služeb e-shopu. Svým sortimentem mě okouzlil e-shop Ima Dekor a je mi tak tedy ctí, že jsme se společně domluvili na spolupráci. I díky nim se mi letos splní jeden veliký sen. Děkuji!

Pár slov o Ima Dekor

Naše společnost byla založena v roce 2000 Ivetou Charouskovou a Martinou Škodovou jako velkoobchod orientovaný především na dovoz dekorací. V průběhu let, s dosažením zastoupení světových značek, se zaměření změnilo spíše na kuchyňské nádobí a dekorace (anglické značky Creative Tops a Ulster Weavers) a vonné výrobky (americké značky Bridgewater, Votivo, Greenleaf a Willowbrook). S rozvojem firmy jsme se rozrůstali, takže IMA DEKOR dnes představuje tyto klíčové značky nejen v České republice a na Slovensku, ale dvě z nich také v Polsku. Současně stále nabízíme běžnější zboží z oblasti dekorací, jako jsou figurky andělů, aroma lampy, svícny apod.

Kde sbíráte inspiraci na nové zboží?

Inspiraci čerpáme z katalogů světových značek, které zastupujeme. Každá ze značek přichází s novinkami dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Všeobecně vzato, se všechny značky snaží držet tempo se světovými trendy, což nás těší.

Kolik lidí stojí za projektem Ima Dekor?

Od samého počátku jsme hlavně velkoobchodní firma, ale máme také maloobchodní internetový obchod jako součást naší společnosti. Naše zaměstnanecká základna má kromě 6 zaměstnanců také 9 obchodních zástupců v České republice, na Slovensku a v Polsku. Způsob prodeje je rozdělen v poměru 50:50 mezi náš internetový obchod a prodeje uskutečněné v našem skladu, na výstavách nebo prostřednictvím našich zástupců.

Jaké jsou trendy na rok 2017, co se týče doplňků do kuchyně?

Rok 2017 bude opět patřit modrobílé kolekci VINTAGE INDIGO, která bude rozšířena o velké množství výrobků. Zajímavá bude též kolekce STIR IT UP se širokou škálou kuchyňského nádobí a doplňků. Výrazné budou opět nové květinové vzory.

ima_decor

Co naopak patří mezi nejžádanější kousky za poslední rok?

Naprosto nejžádanějším typem výrobku jsou hrnky v různých motivech a kuchyňské nádobí. Jednoduše řečeno všechny typy výrobků napříč nabídkou anglické značky CREATIVE TOPS. Jediným kritériem výběru jsou kolekce. Nejžádanější kolekcí roku 2016 byly kolekce VINTAGE INDIGO a NATIONAL TRUST COUNTRY. Modrá, bílá a krémová barva vládla tomuto roku.

Jaké máte plány na rok 2017?

I nadále se budeme snažit našim zákazníkům přinášet ty nejnovější trendy a krásné zboží, které k vám domů přinese spoustu krásy.

Taktéž máme v plánu vystavovat na několika veletrzích, jako například FOR DECOR AND HOME, který se uskuteční 7. – 9. 9. 2017 v Praze, PVA Letňany.

Sedujte Ima Dekor třeba i na Facebooku ID a nic vám neuteče :-)

dekorace_kuchyne 1_dekorace 2_dekorace_do_kuchyne

Fotografie: archiv Ima Dekor

 

 

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...