Blog

Formy na muffiny – porovnání

Muffiny doma pečeme minimálně dvakrát do měsíce a celkově jsou hodně oblíbené, vyzkoušela jsem tedy za poslední měsíce různé formy. Asi jako u všeho má každá varianta svoje výhody i nevýhody. Pojďme tedy na to. Upozorňuji, že pořadí je čistě náhodné.

Forma na 12 ks

Tuto formu jsem si koupila jako první. Výhoda je, že ji seženete téměř v každém větším obchodním domě nebo domácích potřebách. Stejně tak je k dostání i v eshopech.

Před pečením není třeba vymazávat a vysypávat jako třeba u klasického plechu, stačí jen slabá vrstva tuku, každopádně tuto formu stejně často kombinuji s papírovými košíčky. Muffiny pak krásně drží tvar. Údržba není náročná. Nejlepší je vytřít ubrouskem, lehce opláchnout a nechat dobře! vysušit.

Materiál: uhlíková ocel (nepřilnavý povrch)

Pořizovací cena: cca 100-300 ,-

recenze-muffiny

vanilkove-muffiny-s-pohankovymi-vlockami

Silikonová forma – 6 – 12 ks

Silikonové formy mají jednu obrovskou výhodu – nemusí se vytírat tukem. Muffiny jdou vždy krásně vyklopit, po použití stačí umýt a nechat vysušit. Navíc v dnešní době je na trhu veliká spousta tvarů, takže si můžete vybrat z veliké škály. Já mám doma třeba i silikonovou formu ve tvaru brumíků.

Nejčastěji se dělají po 6 ks, k sehnání je ale i ve variantě 12 ks.

Můj tip: silikonovou formu si položím vždy na obyčejný plech, je pak snadnější manipulace (vyndávání z trouby..). Formu můžete využít například i na výrobu domácí zmrzliny.

Materiál: silikon

Pořizovací cena: od 75,-

Silikonové košíčky

Opět výhoda toho, že nemusíte používat tuk na vymazání formy. Muffiny krásně vypadnou a netrhají se. Našla jsem ve více rozměrech, takže si lze vybrat, zda chcete muffiny větší či menší. Moji dceru Violku jednoznačně nejvíc zaujala barevnost. Děti barvy milují, takže se není čemu divit.

Můj tip: stejně jako předchozí formu je dobré si košíčky naskládat na obyčejný plech.

Materiál: silikon

Pořizovací cena: 6 ks od 60,-

recenze-formicky

Papírové košíčky

Těchto košíčků je nepřeberné množství. K dostání jsou různé barvy, s potisky nebo třeba i v sadě s napichovátky. Podle mě se hodí třeba na slavnostnější příležitosti nebo pokud čekáte návštěvu. Dětem se jistě zavděčíte, když vyberete nějaké veselé motivy.

Mně v poslední době skutečně nadchly košíčky ve tvaru “tulipán”. Dala jsem je tedy do formy na 12 muffinů, ale obrovská výhoda je, že do nich můžete dát více těsta a muffiny pak vypadají skutečně nádherně. Nevýhodou ovšem je, že košíčky použijete pouze jednou.

Materiál: papír

Pořizovací cena: od 20 ,-

muffiny-svestkovo-makove

svestky-mak-muffiny

 

Kde nakupovat na internetu?

Doporučuji například zde – mají všechny druhy.

Obchody: Tesco, Ikea, Kik, Tescoma

Kategorie

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...
-->