Blog

Dětské kozí kolostrum

Loni v říjnu jsem pro vás na blog připravila speciál, který se věnoval kozímu kolostru. “Testovala” jsem ho na celé rodině a od té doby jsme si ho koupili ještě jednou, abychom ve zdraví přežili zimu. :-) Teď zpětně vám můžu prozradit, že mě jen jednou potrápily dutiny (a to až teď v květnu z klimatizace v práci) a jinak jsem nebyla nějak nemocná. Petr to stejné, kromě jedné rýmičky a děti jsou na tom také podstatně lépe oproti loňským rokům.

Za mě bych to shrnula tak, že imunita je potřeba podporovat průběžně a nespoléhat na to, že jednou za rok nasadím nějakou kůru a tím bude vše zachráněno. Takže kromě toho, že během celého roku se snažíme jíst co nejvíce sezónních a lokálních surovin, plus jídla, která podporují střevní mikroflóru (kysané zelí, kefíry…), tak k tomu všemu teď v květnu rozjíždím druhou “podporu imunity”.

Má to jeden prostý důvod: děti čekají o prázdninách 2 tábory a dovolená. Jiříka teď navíc v červnu menší operace. I proto chci, aby byly děti na léto připravené.

Tak a teď k tomu kolostru…

kolostrum pro děti

Kozí kolostrum – dáme si malé opakování

Kolostrum neboli mlezivo je první mléko, které vylučují těsně po porodu všechny samice savců pro svá novorozeňata. Tato zázračná tekutina je plná cenných látek, díky nimž si organismus mláděte buduje a posiluje svou obranyschopnost. Přesně z tohoto důvodu užívání kolostra někteří odsuzují. Já ten pohled chápu. Kolostrum má být prioritně pro mláďata. Ale ne vždy je všechno mlezivo využito, a tak by byla škoda ho nevyužít. Proto si vždy hlídejte, od koho kolostrum odebíráte. Betula.cz ho odebírá eticky a navíc z českých a slovenských farem, kdy přesně znají všechny své farmáře, kteří jim kolostrum dodávají. A je logické, že samotní farmáři by neodebírali kolostrum zbytečně moc, protože by pak neměli zdravá a statná mláďata!

  • Obsahuje v koncentrované formě rozmanité biologicky aktivní látky jako imunoglobuliny, laktoferin, cytokiny, vitamíny, biominerály, růstové faktory, speciální antivirové a antibakteriální látky, interferon a další.
  • To vše pak optimalizuje přirozený obranný systém, pomáhá udr­žovat zdraví a normální funkci imu­nitního systému.
  • Posiluje organismus při únavě a podílí se na zneškodňování škodlivých virů a baktérií → v létě na táborech jako když najdete :-))

Přečtěte si o kolostru víc: v článku o kolostru na blogu nebo přímo na webu Betula.cz.

NOVINKA! Dětské kozí kolostrum.

Ohledně kolostra mi došlo dost zpráv a komentářů. Často jste tam zmiňovali třeba to, že jsou tobolky větší a děti je nechtějí spolknout. Mně přijdou i ty klasické v pohodě, naše děti jsou zvyklé od probiotik, takže nebyl problém, ale moc dobře si pamatuji na ty začátky, kdy jsme měli problém do Violky dostat i sebemenší prášek. :-( To se pak člověk hned modlí, aby to bylo buď v kapkách, nebo aby ty pilule byly co nejmenší.

I proto si myslím, že spousta rodičů zavolá třikrát SLÁVA, když zjistí, že se dá sehnat i kolostrum pro děti.

Co je tady jinak? V tom zásadním se nic nemění! Dětské kozí kolostrum je složením a kvalitou kolostra stejné jako klasické kolostrum kozí. Hlavním rozdílem je velikost tobolek, která se zmenšila takřka o polovinu. A to už je poznat.

detske-kozi-kolostrum betula kolostrum-pro-deti kolostrum-betula-deti

Jak užívat kolostrum a kde ho koupit?

  • Dětské kozí kolostrum obsahuje 120 tobolek.
  • Děti užívají 1 x 1 tobolku denně, v případě potřeby až 3 x 3 tobolky denně (případ potřeby je např. po operaci/zranění/nemoci/při nachlazení). Když to berou děti preventivně, jako ty naše teď, tak mají 3 tobolky na den a jedna krabička kolostra tak vyjde na 40 dní.
  • Kozí kolostrum se doporučuje brát minimálně 30 minut před jídlem a tobolky důkladně zapít vodou!
  • My pak necháváme kolostrum v lednici.
  • Cena za 1 balení je 1590 Kč a koupit ho můžete přímo tady.

 

imunita-deti jak-podporit-imunitu

Kategorie

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...