Blog

Čas čajů a pořádné kávy ♥

Dostala jsem šanci ochutnat čaje od Manutea. Už jsem se o tom zmiňovala dřív. Čajů máme doma skutečně ohromnou spoustu, dokonce si i sami sušíme pár bylinek na zimu. Zkoušíme neustále klasické v pytlíku i sypané. I v práci mám stále alespoň 10 druhů čajů, abych je mohla střídat. Takže takovou nabídku jsem přijala velmi ráda.

Vybrala jsem si následující druhy: směs Dračí čaj, bylinný čaj na chřipku a nachlazení, Golden yunnan superior bio (černý), dětský sen bio (ovocný), bylinnou směs pro sladký spánek, vánoční punč (ovocný) a z kávy zrnkovou kávu bio a fair traide Honduras genuine marcala.

Pokud bych měla vybrat jasného favorita, tak to bude jednoznačně vánoční punč a hned za ním čaj dětský sen. A to dávám přednost bylinkovým a černým čajům. Ovocné si dám jen občas, ale tyto dva mě skutečně mile překvapily. Největším pozitivem u dětského čaje je pro mě absence ibišku, který je velice výrazný a dětem vadí (těm mým tedy určitě). Přitom mi přijde, že je to obecně známá věc, že ibišek není zrovna nejlepší do dětských čajů (vše ostatní potlačí), ale i tak je v naprosté většině čajů pro děti. Vánoční punč mi zase navodil vánoční atmosféru už v říjnu, a i když krásně voní, tak to není nic umělého.

No a káva, to je kapitola sama o sobě. Hned při otevření balíčku se k vám dostane silná vůně kávy. Při mletí se nemůžete dočkat a jakmile se překapává, tak už víte, že se ta chvíle blíží :-) Jednoduše řečeno i káva tady stojí za to.

Plusy Manutea

  • Kvalitní čaje i káva a široká nabídka.
  • Báječné popsání výrobků, jako sama se teď věnuji textování produktů a musím uznat, že textař u Manutea je tam skutečně správně. No uznejte sami: Tolik dobrot v jednom čaji! Dračí lahůdka vznikla jedno zamračené dopoledne. Bytostně jsme potřebovali dobít energii, hřejivě obejmout a zahnat pesimismus do kouta. Podařilo se! Směs velejemných čajů a kousků ovoce říznutá růžovým pepřem nás postavila na nohy. Je silná jako drak. // Dokonalé, co říkáte? :-)
  • Rychlé dodání a fajn komunikace.
  • Co vidíte na obrázku, to taky v papírovém sáčku dostanete.
  • Ovoce je zpracováno takzvanou lyofilizací (sušení mrazem), čímž bylo dosaženo skvostných výsledků – v ingrediencích se uchovalo až 90 procent všech vitaminů a ani senzorické vlastnosti nebyly nijak sníženy. Po zalití horkou vodou ovoce i zelenina vypadají, chutnají i voní jako čerstvé.

draci-caj-smes_313_1

caje_ovocne

Negativa

  • Dá se říct, že jediné negativum může být vyšší cena oproti sáčkovým čajům, ale za kvalitu se vyplatí připlatit… jinak lze si vybrat z více gramáží balíčků, vyzkoušet víc druhů a podle toho pak vybrat pár top čajů ve větším balení.
  • Každý si podle sebe musí určit, kolik čajové směsi si dá do konvice/karafy – konkrétně dračí směs na mě byla moc silná, když jsem dodržela gramáž ze sáčku, ale to je už individuální :-).

caj_recenze sypany_caj recept_na_babovku_bez_cukru kava_recenze nejlepsi_kafe nejlepsi_kava

 

Kategorie

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...