Blog

Soutěž – Marmelády s příběhem

Milujete marmelády? My ano! A kdo je na ně v naší malé zemičce přeborníkem? Jednoznačně Hana Šindlerová. Takže pokud jste ještě neslyšeli o Marmeládách s příběhem, tak je mi ctí, že vám je představím zrovna já.

Marmelády (a nejen ony) všeho druhu

Už moc dobře víte, že fandím všem, co dělají něco s láskou a nadšením. Všem, co se nenechají odradit a plní si svoje sny, i když to někdy není lehké. Jak sama Hana píše na svém webu Marmelády s příběhem, dlouho váhala, ale rodina a přátelé ji přemluvili, aby začala vařit marmelády i pro ostatní. No díky za to :-)

I když si doma připravuji domácí marmelády a džemy, tak se stejně dostanu vždy jen na pár druhů. A i za to jsem ráda, vzhledem k tomu, že co teď chodím do práce, tak času na rozdávání vážně není.  Takže pokud někde sehnat poctivý džem nebo marmeládu, tak tady máme sázku na jistotu. Třeba snídaňové džemy mají 70 % ovoce buď z vlastní zahrady nebo od prověřených českých pěstitelů a farmářů. Pro mě značka ideál. Příjemným bonusem je použití přírodního pektinu a žádné chemické přípravky.

A sladkým sortimentem to nekončí. Pesta, chutney, salsy ochucené oleje, naložené bylinky i zavařená zelenina, to vše si od Hanky můžete koupit.

Udělám vám krapet chutě, chcete? Dám vám sem pár kombinací, které stojí za ochutnání:

Malina / na slunci uzrálá malina /

Zahradní směs / rybíz, ostružiny, maliny, borůvky a jahody /

Jahoda-chilli-zázvor/ “horečka sobotní noci“ – rafinovaná kombinace k aromatickým sýrům /

Švestky-sušená meruňka / „vánoční džem“ s vánočním kořením /

Cibulový džem / lahodný k vyzrálým sýrům /

Hruška-levandule /podzimní jemné, chuťově elegantní pohlazení/

Na kompletní seznam se můžete mrknout přímo u Hanky.

3 sladké otázky

Nedělní snídaně? Sladká nebo slaná? A kdo ji chystá? :-)

Nedělní snídaně je slaná :-) V sobotu prodáváme na farmářských trzích, kde vždy a pravidelně nakupujeme. Vynikající Opatovický chléb, vajíčka jedině z Kokolandu, poctivé máslo a spoustu dalších dobrot. Využíváme toho, že máme čas a pokud nemáme jiné plány, snídáme poměrně pozdě a dlouho.V poslední době připravují snídani s radostí děti samy a o to více mi chutná:-) Ale sobotní snídaně je vždy sladká a to rozmazluji děti já. Vstávám brzy a chystám palačinky nebo lívanečky. Děti je milují a samozřejmě nesmí chybět naše džemy a marmelády. Pokud máme nějaké nové druhy, tak společně ochutnáváme, testujeme a vymýšlíme nové kombinace.

Je nějaká kombinace, která je pro vás skutečně ta nej nej nej?

Z otázek tohoto typu mám vždy hrůzu – vybrat jednu jedinou kombinaci, která je pro mě ta nej ? To opravdu nejde :-( Miluji výrazné a spíše kyselé chuťě. Pokud se jedná o “snídaňový” džem, stále asi vítězé “Česká chu’tovka 2015” a to je kombinace malina-rebarbora. Ale i jednodruhový černý rybíz nebo angreštový džem nemá chybu :-) K vínu a sýru nesmí chybět džem pod pracovním názvem “horečka sobotní noci”, což je jahodový džem s chilli a čerstvým zázvorem. I když, taková klasika, jako jsou čerstvé fíky, je famózní a můj syn miluje malinu s chilli. A po večeři, jen tak na lžičku mě dcera vždy přemluví na borůvku s čokoládou :-)

Máte pro sebe (skutečně jen čistě pro sebe) 5 dní. Kam byste se na těch 5 dní jela podívat? Řekněme, že existuje teleport a nemusíme řešit cestování :-)

Bez dětí, jídla a cestování bych nemohla být …:-) Cestování mě nabíjí pozitivní energií, a když jsem už opravdu hodně unavená, čerpám ze vzpomínek, chutí a vůní. Cestování je v mém případě vždy spojené s jídlem a je to inspirace i pro moje další marmeládové vaření:-) Miluji koření a chilli, kdybych měla čas /a peníze:-)/, alespoň jednou ročně bych se ráda vracela do Thajska, ale život je krátký, cestovatelských snů spousta, a tak plánuji cestu pro zásoby koření a dalších ingrediencí do Indie. Zásoby z loňského měsíčního putování po Číně už docházejí…:-( Ale myslím, že sama cestovat nebudu, děti vášeň k cestování mají po mně :-) Ale až bude existovat teleport, tak budu možná trochu egoistická a sama se vypravím na těch zmíněných 5 dní na Machu Picchu.

 

SOUTĚŽ O SLADKÝ BALÍČEK PLNÝ DOBROT

Konkrétně se jedná o: malina – rebarbora, černý rybíz, angrešt, jahoda – chilli – zázvor, malina – chilli, fíkový a borůvka – čokoláda. Celkem tedy 7 skleniček!

Pravidla soutěže:

Vyfoťte svoji oblíbenou snídani a pošlete mi 1 fotku buď na e-mail sedlakova.gabriela@email.cz nebo do zprávy na Facebooku Recepty dětem. K fotce prosím připojit jméno a příjmení. Výhra bude odeslána pouze na území ČR.

1 šťastného vítěze nechám vybrat přímo moje děti a už se nemůžu dočkat, kdo se bude radovat ze sladkého balíčku :-) Mimochodem, mohou se zapojit všichni moji čtenáři, i ty co zatím děti nemají :-)

Soutěž trvá od neděle 25. 9. 2016 do neděle 2. 10. 2016, konkrétně 19:00. 

A vítězem se stala paní Iva Nedvědická, gratuluji moc!

iva

marmelady

SONY DSC

 

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...