Blog

Svatební přípravy

Letos v létě mě čeká svatba. Kdo mě více sleduje, tak si toho jistě všiml, i když se vás snažím nějak nezatěžovat :-) Možná to bude i tím, že hlavní věci máme již naplánované a teď se věnuji hlavně psaní kuchařky a běžným starostem okolo práce, dětí a plánované stavby domu. Není tajné to, že si budu brát toho nejúžasnějšího chlapa pod Sluncem :-)) Toho nejúžasnějšího pro mě :-) Neskutečně si ho vážím i pro to, že moje děti přijal za své a ono když si prožijete ne zrovna fajn chvilky, tak si pak vážíte takovéto lásky dvakrát tolik.

Toliko krátký úvod :-) a teď hurá na ty naše přípravy. Jako první jsme zařizovali místo. Obřad bude v kostele. Budeme mít takovou tu zkrácenou verzi obřadu a brzy nás čeká příprava :-)

Co se týče místa hostiny, požadavky byly celkem jasné:

  1. musí tam dobře vařit :-)
  2. prostředí příjemné, ideálně “rustikální” a bez barevných zdí
  3. fajn jednání
  4. časová dostupnost
  5. musí se tam vejít alespoň 55 lidí

Vyšlo nám z toho jedno místo a jsem moc ráda, že naprosto vše splňuje. Momentálně ještě ladíme poslední detaily a tip na místo vám napíšu až po svatbě :-) Třeba ještě stále váháme nad tím, zda bude klasická svíčková, nebo Wellington :-) Jídla na večerní raut už jsme si vybrali a bude to např. candát, rostbífová rolka, grilovaná kýta, hodně zeleniny, ovoce, místních sýrů a určitě i tatarák :-))

Dorty nakonec bude píct jedna paní, která bydlí kousek od nás – budou pravděpodobně 3. Jeden 2patrový naháč, jeden ovocný a jeden čokoládový. Cukroví a koláčky upeče mamka a naše skvělé různé známé :-)

Dále, asi jako každá budoucí nevěsta, jsem začala koukat po svatebních šatech. No, hodně rychle jsem zjistila, že do žádných klasických nepůjdu, a že rozhodně šaty nebudou bílé. Tehdy jsem při hledání a čerpání inspirace narazila na tyto:

svatebni-saty

Co vám budu povídat, byla to láska na první pohled. Ale hledala jsem dál. Dívala se na ceny, rozměry, materiály… a začala jsem být docela zoufalá. Tak nějak jsem se stále vracela k těmto šatům. Rozhodla jsem se tedy pro variantu, že si nechám šaty ušít. Tady byla volba jasná. Marušku Mukařovskou sleduji už delší dobu a její práce je snová! Šaty nebudou totožné, budou originální a šít mi je Maruška bude až v červnu, vzhledem k tomu, že jsem se rozhodla, že do svatby zhubnu 10 kg. Momentálně mám od začátku roku dole 7 kg, takže kousek cesty mě ještě čeká. Ale já to dám!

Celkem brzy jsem si vybrala krásné boty na ZOOTu, ale až když už mi ležely doma, tak mi neustále vrtalo hlavou to, jestli v nich vydržím celý den (ze šatů se převlékat nebudu, takže potřebuji jednotnou výšku bot po celý den). Cca 4 roky zpět jsem si zranila koleno a od té doby stačí špatně šlápnout a koleno se ozve. I když je momentálně ok (ťuk ťuk), tak se mi nechce riskovat. Z toho důvodu jsem se poohlédla po nových botech a koupila si tyto krasavce (ve slevě za nějakých 600 Kč). Zapínání a pata jsou sice hnědé, ale to stejně nebude vidět :-)

svatebni-boty

Nějaké šperky zatím ani neřeším. Je otázka, zda vůbec nějaké budu mít a jestli ano, pak to budou pravděpodobně jen náušnice. Vlasy bych měla ráda buď rozpuštěné s tím, že na jednom boku bude květinový hřebínek, nebo si je nechám svázat do nějakého nedbalého drdolu. Toť otázka zatím :-) Zdeč se i s líčením svěřím pohodové a šikovné Kristýnce, kterou znám delší dobu, stejně tak její práci a přístup.

Wedding-Hairstyles-2017-Top-Hair-Ideas-for-2017-Brides-9

svatebni-uces

Vzhledem k tomu, že je možné, že v den svatby bude třeba 35 °C, tak jsem vzdala potřebu mít ve vlasech živé květy a našla na Fleru “náhradu” od šikovné Eva Fleur. Od té mám i sponečku do vlasů pro Violku, korsáže pro ženicha a svědka a květinovou sponu pro moji sestru, která mi jde za svědka.

hrebinek

svatebni-pripravy

hrebinek-do-vlasu

Co se týče svatební kytice, tak tam jsem měla také předem jasno :-) Opět je sleduji již delší dobu a celý koncept i realizace jsou mi velice blízké. Takže květiny pro mě, maminky a malá pro Violku budou od Kvítí z lesa. A pro ukázku vám sem dávám i takovou moji představu, jak by asi kytka mohla vypadat. Barvy a provedení teprve budu domlouvat.

svatebni-kvetina

Na stoly nakonec vzhledem k termínu (po státním svátku) a mému přesvědčení nebudeme dávat trhané květy, ale rostlé mini růžičky v květináčích. barvy nějak sladíme a květináče seženu podle rozměrů. Opět foto jako inspirace.

svatebni-stul

Stoly a židle jsou na našem místě krásné, dřevěné, takže je nebudeme zakrývat žádným ubrusem, organzou a podobně. Jen na středu budou běhouny z přírodní látky a na okrajích krajka. Mám nakoupeno a ušije mi je mamka.

svatebni-behoun

K tomu všemu mám nakoupené svícny z Ikea (ty vysoké a pak ten vpravo, kde budou ale širší svíčky). Zásobu svíček mám z Tigeru. Talíře na cukroví také čiré, na dorty různé čiré podnosy a na domácí limonády skleničky s brčkem. Jinak bude ještě třeba 1 světelný řetěz (žárovkový), ale jinak žádné další vychytávky nechystám :-)

fortjust-svicen__0167414_PE308093_S4

frodig-dezertni-talir__0460486_PE365536_S4

nejlepsi-recepty-pro-osvezujici-domaci-limonady-lmnd-big

arv-brollop-servirovaci-stojan-s-vikem__0463958_PE609088_S4

arv-brollop-stojan-na-kolac-s-vikem__0172738_PE295338_S4

Jako zábava pro hosty bývají často nějaké hry, tomboly a podobně. Od toho bych ráda upustila. V místě hostiny je spousta jiného vyžití, budeme mít úžasnou živou kapelu a celkově si myslím, že se dokážeme zabavit kvalitně sami :-) Nechci nikoho do něčeho nutit. Jediné, co bude připravené, tak Instax a svatební kniha (kupovala jsem na Fleru) pro fotky a vzkazy od svatebních hostů :-)

svatebni-kniha

A nakonec fotograf. Hodně z vás ví, že sama fotím, takže i z tohoto hlediska pro mě byl samotný výběr těžký. Měla jsem jasnou představu o tom, že bych ráda někoho, kdo fotí reportážní stylem, nemusí být ani tak profláknutý, ale musím z jeho fotek něco cítit. To všechno a navíc příjemná komunikace se protla v Ondřejovi. Zamilovala jsem se na první pohled do jeho pohledu na svět, černobílých fotek a fotky párů. Takže nám bude fotit celou svatbu i předsvatební focení, na které se už brzy chystáme :-)

Zajímá vás, co je u mě nového? Přihlaste se k odběru chutných novinek (recepty, soutěže a další zajímavosti okolo blogu).

Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracovávám konkrétně za účelem zasílání newsletterů -novinek z blogu. Stisknutím tlačítka "Registrovat se" dáváte automaticky souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje.

2016_Terka_Slávek_0011 Nika_Stanko_0615_IMG_4212 2016_Marcela_Palo_0013

Kategorie

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...