Blog

Letní mód se smaltovaným nádobím

Miluji léto. I když jakmile se teploty přehoupnou přes 30 °C, tak mi to nedělá zrovna dvakrát dobře, tak i přes to je léto úžasné. Zvlášť když máte zahradu a na zahradě spoustu čerstvé zeleniny a ovoce. To totiž pak stačí vzít mísu, otevřít branku a jít si nasbírat dobroty na koláč, oběd i večeři. Má to ale také svoje nevýhody. V jeden moment, ať chcete, nebo ne, začne dozrávat zároveň kupa rajčat, okurek, cuket, rybízu, kedluben a podobně a člověk najednou nestíhá všechny ty dobroty pojíst. Takže pak přichází na řadu výroba sirupů, sušení bylinek, zavařování kečupů, marmelád a džemů a příprava cukety na všechny možné způsoby. :-)

smaltované nádobí

A protože je toto období tak fotogenické a my trávíme většinu času venku (i co se týče stolování), tak jsem se rozhodla, že vás vezmu na takovou malou letní prohlídku a při té příležitosti vám představím nové poklady → smaltované nádobí ←.

Ze smaltovaného nádobí mám doma už několik pekáčů a doplňků, ale když jsem mamce objednávala nové žehlící prkno u Kitosu a uviděla tam novou kolekci smaltovaných kousků, tak jsem neodolala. E-shop Kitos znám pracovně a jejich obchod v Blansku, kolem kterého chodím z práce občas také navštívím. Tím, jak často kupuji na focení a food styling různé talířky, misky a hrnky po 1-2 kusech, tak se mi hodí, že tam za to člověk neutratí zbytečně moc peněz. Smaltované nádobí jsem chtěla už delší dobu doplnit, zvlášť teď na zmiňované léto, takže to bylo jasné znamení.

Pořídila jsem si 2 hrníčky, 2 menší misky, 1 větší mísu a smaltovaný džbán (btw. zrovna teď, když píšu tento článek, tak jsem zjistila, že většina kusů smaltovaného nádobí je ve slevě!). Zálusk mám ještě na velký kbelík, který by se mi pak hodil do nového domu, rendlík a hrnec.

Něco málo o smaltovaném nádobí

Většina z nás má smaltované nádobí spojené s retrem a vzpomínkami na dětství a babičku. Na nějakou dobu se dostal smalt do pozadí, aby se teď poslední roky vrátil opět zpět. Věřím tomu, že v každé domácnosti najdete minimálně jeden kus smaltovaného nádobí. Nově se využívají modernější technologie a materiály, takže díky tomu pak vydrží tyto kousky mnohem déle. I tak je ale potřeba u tohoto nádobí dávat větší pozor hlavně na různé “ťukance”.

Na základní korpus se v konečné fázi nanáší vrchní speciální vrstva smaltu, která má tu výhodu, že může mít jakoukoliv barvu. A i díky tomu je toto nádobí tak veselé. I když třeba já dávám přednost jednobarevným variantám, a i proto jsem si vybrala čistě bílé a tyrkysové kusy. Pak mám doma ještě růžový pekáč a za zmínku stojí určitě i bílý podklad s červenými puntíky.

Meruňky všude, kam se podíváš

První letní zastávkou je typicky letní oběd – meruňkové knedlíky. Bez těch by nebylo léto! Recept na tvarohové těsto najdete mimochodem i v mojí kuchařce. Nejvíc mi chutnají lehce omaštěné rozpuštěným máslem a ještě se zakysanou smetanou a mátou. Petr zase dává přednost pocukrování moučkovým cukrem a přelitím smetanou. Skvěle také chutnají s opraženou strouhankou. Každopádně ať tak, či tak, je to velká dobrota!

Na fotkách:

Smaltovaná velká mísa

Smaltovaná miska

knedliky miska misticka retro-nadobi

Mějte na stole džbán s vodou

Pitný režim se nevyplatí podceňovat. Teď v létě je člověk hned vyprahlý, takže jak v práci, tak doma se snažím míst na stole stále vodu k dispozici. Nejvíc si dopřávám jen čistou, ale i té se člověk přepije, takže občas do ní přidám mátu, meduňku, citron, okurek, vymačkaný grep, limetku nebo i čerstvé ovoce.

Na fotce:

Smaltovaný džbán

Smaltovaný hrníček

plechacek-smalt smaltovany-plechacek

Letní večeře ve stylu co dům a zahrada dá

Nemám ráda plýtvání, a když už se u nás “vyhazují” nějaké zbytky od jídla, tak skončí u slepic a dalšího dobytku. Proto když zbude třeba nějaké pečené maso, na které druhý/třetí den už nikdo nemá chuť, tak z něj dělám vždy pomazánku. Stačí přidat ze 3 vařená vajíčka, lučina, trochu hořčice a máte hotovo. Protože většinou samo pečené maso je dost ochucené, tak není potřeba přidávat už další sůl a koření.

Na pečivu posypat nakrájenou natí z cibulky a nezapomenout na okurkový (případně rajčatový) salát.

Na fotce:

Tyrkysová miska

letni-jidlo letni-vecere leto okurkovy-salat

U nás na zahradě

Jak už jsem psala na začátku. Stačí vzít misku, hrníček a jít trhat. Vybrat vždy to zralé a chutné a připravit něco dobrého…

Miluji léto a doufám, že i vám vykouzlí poslední fotky úsměv na rtech. ♥

smaltované nádobísmaltované nádobí miska-kitos nadobi-na-zeleninu na-zahrade smaltovane-nadobi zelenina-miskanadobi plechacek smaltovane-nadobi-kitos

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...